Автори Марко та Марічка Марчик (також Lemon Bucket Orkestra та Counting Sheep) оголосили в цьому році про дебют нового проекту Balaklava Blues, концертна презентація якого відбудеться на фестивалях Luminato у Торонто та Latitude у Великобританії.

Не так давно гурт презентував дебютне відео, яке вразило Exclaim!, CBC та Toronto Star, а також велику кількість українських ЗМІ. Це склало прецедент для серії відео, висвітлюючих події на Східній Україні. Сучасну історію військового Донбасу передано через народну поліфонію, сучасні архівні матеріали, кадри із «старого» кіно та радянські мультфільми.


 

Цього разу пісню присвячено трагічній події у місті Волноваха 13 січня 2015 року, а вірніше тому, що відбувалося за кадром, поза фокусом обставин. Традиційна для Balaklava Blues полістилістична палітра поєднала народну пісню про дівчину, яка пише листи своєму коханому та телефонну розмову російського полковника зі свєю жінкою, причетного до загибелі цивільних людей у Волновасі.

Постійним відео-редактором кліпу є Роман Любий - один з спів-авторів спілки кінематографістів «Вавілон13», яка в березні цього року за свою діяльність на Сході України здобула Шевченківську премію. У ролику використані відео групи «Вавілон'13», архіви СБУ та низка кадрів з радянських мультфільмів.

Нагадаємо, що перший живий виступ Balaklava Bluesвідбувся на гала-відкритті «Ігор Нескорених» у Торонто восени минулого року за участю премьєр-міністра Канади Джастіна Трюдо та президента України. Після того газета The New York Times назвала проекти Марка та Марічки Марчик «харизматичними, унікальними та амбіційними», а британська the Guardian визнала їхній дует «прекрасним та пристрасним».

Готуючись до виступу цього літа на 2-х потужних міжнародних фестивалях - Luminato у Канаді та Latitude у Великій Британії - Balaklava Blues планує видати ще 2 музичних відео, продовжуючи привертати увагу Заходу та Європи до подій на Сході України.

 

Українська музика: Balaklava Blues - Volnovakha

 

 

 

 

Джерело: Нотатки про українську музику