Хто вони - головні призери "Євробачення-2018"?

25-річна представниця Ізраїлю Нетта Барзілай посіла перше місце з піснею "Toy". "Я тобі не іграшка", - категорично заявила вона зі сцени. Феміністський електро-поп після розміщення в інтернеті блискавично набрав більше мільйона переглядів. А Нетта довела, що долучитися до дискусії про сексуальні домагання #MeToo можна навіть за допомогою жартівливої пісні.

 

 

 

"Вогонь" з Кіпру на другому місці

Елені Фурейра, що виступала за Кіпр з піснею Fuego ("Вогонь"), посіла на конкурсі в Лісабоні друге місце. Співачка албанського походження стала зіркою в Греції. Але в бажанні поїхати на "Євробачення" нова батьківщина їй кілька разів відмовляла. Зате Кіпр не згаяв нагоди.

 

 

 

"Ніхто крім тебе" і третє місце для Австрії

Несподіванкою цьогорічного конкурсу можна вважати третє місце представника Австрії, 34-річного Цезаря Самсона. До самого фіналу мало хто міг припустити, що його номер під пісню в стилі R'n'B "Nobody but you" підніметься так високо і навіть переможе в загальному заліку національних журі.

 

 

 

Четверте місце для балади з Німеччини

Для Німеччини четверте місце 28-річного Міхаеля Шульте (Michael Schulte) - великий успіх. У минулі три роки представники цієї країни вкрай невдало виступали на "Євробаченні". Цього року німці вибрали хорошого виконавця і не пошкодували коштів на по-справжньому стильне шоу. Балада Міхаеля "You let me walk alone", присвячена батькові, прозвучала сильно і переконливо.

 

 

 

Італійські виконавці у першій п'ятірці

Італійський дует у складі Ермано Мета та Фабріціо Моро виконав пісню "Non mi avete fatto niente", в якій йшлося про тему терору. Співаки на звично легковажному "Євробаченні" цього року торкнулися кількох справді серйозних тем. В результаті - п'яте місце.

 

 

 

Вуличний музикант з Чехії

Міклашу Йозефу недаремно пророкували один з найкращих результатів на "Євробаченні". На репетиції співак пошкодив спину, але виступ відбувся. У підсумку - шосте місце. До речі, Міклош спробував себе не лише у музичній царині: хлопець працював моделлю для Prada, Replay і Diesel. А музичну впевненість в своїх силах він напрацьовував виступами на вулицях міст Європи.

 

 

 

Родинна традиція

У шведа Беньяміна Інгроссо - італійське коріння. З "Євробаченням" у нього теж є особливий зв'язок. Його батьки познайомилися, коли виступали разом на шведському відбірковому конурсі, а дружина його дядька - Шарлотта Переллі - навіть виграла 1999 року "Євробачення". Композиція хлопця здобула сьоме місце

 

 

 

Найвищі ноти в Лісабоні

Найвищі ноти на "Євробаченні-2018" прозвучали за Естонію. Еліна Нечаєва - професійна оперна співачка, яка працює в оперному театрі Таллінна. Композиція La Forza італійською мовою - своєрідна арія в поп-аранжуванні, з цитуванням кількох оперних творів. З нею виконавиця посіла восьме місце.

 

 

 

Пісня вікінга

Представник Данії Расмусен з іміджем брутального вікінга та композицією "Higher ground" увійшов до першої десятки конкурсу, посівши девяте місце.

 

 

 

Спектакль на щастя

My Lucky Day від Молдови додав до конкурсу літньої легкості. Музику для виступу тріо DoReDos написав Філіп Кіркоров. Відео знімали у Греції. Тріо бере участь в "Євробаченні" з третьої спроби. У 2017 році вони перемогли на фестивалі "Нова хвиля" в Сочі, там на них і звернув увагу Кіркоров. Тепер у тріо десяте місце.

 

 

 

Україна - ефектне шоу, але 17-те місце

Український учасник Melovin (сценічний псевдонім 20-річного одесита Костянтина Бочарова) посів на конкурсі 17-те місце. Співак відкривав фінал конкурсу композицією "Under the ladder" з видовищним сценічним шоу. Свій виступ Melovin закінчив за роялем на охопленому полум'ям помості.

 

 

 

Джерело: DW