З початку виникнення військової агресії Російської Федерації проти України, суспільство опинилось перед загрозою «інформаційних отруєнь» і впливом деструктивної інформаційної пропаганди з боку агресора, а тому вкрай важливо шукати засоби «протиотрути» і протидії такій політиці.

 

Про це під час круглого столу повідомив член правління Інституту суспільно-економічних досліджень та соціальний психолог Олег Покальчук.

«Ми стоїмо перед загрозою інформаційних отруєнь, як і вірусологи стоять перед загрозою появи нових штамів, на які потрібно шукати протиотруту», - сказав він.

 

За словами експерта, сьогодні інформаційні потоки і впливи, як здійснює Російська Федерація проти України, часто «випадають із медійного поля зору, оскільки вони важко піддаються аналізу».

«Але чим менш вони помітні, тим більший ефект вони можуть мати і деструктивні наслідки», - застеріг він.

«Якщо ми говоримо про зміну поведінки чи оперативний супровід диверсантів і саботажників, а це існує в нашій воюючій країні - дві третини цих потоків є такого складу характеру. Вони диверсифіковані, розбиті на різні підгрупи, мають різні цільові аудиторії - але вони мають легальні канали інформації», - сказав він.

 

Водночас за словами Олега Покальчука, заборона в Україні антиукраїнських сайтів може отримати опір у суспільстві, якщо споживачі інформації «звикли до такого нездорового харчування».

«Якщо ми забираємо це (канали інформації - ред.) з огляду на їх здоров'я, то вони можуть висловлювати соціально недалекоглядні емоції, а з точки зору електоральної - можуть спричиняти соціальні хвилі, які можуть бути підхоплені тим самим противником», - застеріг експерт.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV