Міністерство культури України розпочало процедуру надання статусу «національного значення» тим археологічним знахідкам, які були знайдені під час розкопок на Поштовій площі у столиці.

Про це під час брифінгу у Києві повідомила заступник Міністра культури України, Тамара Мазур, передає INTV.

 

Зокрема, Комісія Міністерства культури рекомендувала розпочати процедуру надання знайденим артефактам статусу «пам'ятки археології національного значення». Також їм можуть надати статус «пам'ятка історії».

«На сьогоднішній день ми маємо рекомендації, яка дає підстави Міністерству культури України розпочати процедуру внесення до державного реєстру нерухомих пам'яток архітектури зі статусом «пам'ятка архітектури національного значення» після того як їй вже був присвоєний статус місцевого значення», - сказала Т. Мазур.

 

За словами чиновника, спрогнозувати, скільки часу займе ця процедура, нині складно, втім у Міністерстві культури очікують, що до кінця поточного року вона таки буде завершена.

«Має бути розроблений проект постанови Кабінету міністрів України, погоджений в установленому порядку із «зацікавленими органами». І власне Кабмін, схваливши відповідну постанову, завершить процедуру включення пам'ятки до реєстру за категорією «національного значення», - зазначила заступник Міністра культури України.

 

Підготовка проекту постанови у Мінкультури може зайняти до тижня часу (роботи вже розпочалися).

Нині є 3 обов'язкові органи для погодження - це Мінекономіки, Мінфін, свій висновок також має надати Мінюст. На опрацювання їм відведено місяць. Близько двох тижнів займе вже опрацювання у Кабміні. Відтак, через півтора-два місяці можна очікувати на урядовий проект, порахувала чиновник.  

 

З моменту надання знахідці статусу «національного значення» будь-які рішення щодо пам'ятки прийматимуться центральним органом з питань охорони культурної спадщини, а саме - Міністерством культури.

«До цього такі рішення приймалися місцевим органом охорони культурної спадщини, тобто, органом охорони культурної спадщини КМДА. Вважається, що та пам'ятка, яка має статус «національного» - це пам'ятка, яка має більший ступінь захищеності і говорить про роль цієї пам'ятки в історії країни. На сьогодні ми можемо говорити, що ця пам'ятка відіграє важливу роль для історії всієї держави в цілому», - підсумувала Т. Мазур.  

 

Як відомо, згадану пам'ятку виявлено в процесі археологічних розкопок у І-му кварталі 2015 року.

Вона розташована в історичному середмісті м. Києва, під сучасною Поштовою площею, що обмежується береговою лінією Дніпра, між проїжджою частиною Володимирського узвозу та вул. Боричів узвіз. Глибина залягання археологічного об'єкта починається з  2,5-8 м.

 

Обліковою документацією на пам'ятку археології її історична цінність визначена наступним чином: «Об'єкт дає нову інформацію про розвиток містобудування у середньовічному Києві. Завдяки унікальній збереженості дерев'яної забудови XI-XIII ст. характерної для середньовічних міст Київської Русі вона є високоякісним джерелом для вивчення та реконструкції історичного минулого столиці Київської Русі».