Український інститут національної пам'яті другий рік поспіль відзначає День захисника України масштабним фестивалем «Історія:UA». 13 жовтня в парку Шевченка та в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбудуться численні презентації, лекції відомих істориків, книжкові виставки, дитячий майданчик, де, зокрема, працюватиме і "польова пошта", а також концерт українських зірок та світлове лазерне шоу.

Про це на прес-конференції 9 жовтня розповіли організатори фестивалю.

«Популяризація історії - одне з головних завдань Українського інституту національної пам'яті. Для того, щоб минуле ставало популярним, воно має бути цікавим. Тому ми започаткували фестиваль «Історія.UA" на якому демонструємо, як розповідати нашу історію, використовуючи нові підходи: арт-плакати, ігри, відео-історії, лекції на історичні теми, які виходять за межі шкільного підручника, різноманітні дискусійні майданчики, де можна зустрітися з однодумцями і відкрити для себе невідомі факти»,зазначив на прес-конференції голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Спеціально до фестивалю Український інститут національної пам'яті підготував кілька новинок, які уже викликали неабиякий інтерес: дитячу настільну гру «УПА - відповідь нескореного народу», книгу «Усна історія російсько-української війни», присвячену бійцям добровольчих батальйонів, та проект «Відеоісторія» (теми «Як творилася держава. Українська революція 1917-21 рр.» та «За що боролася Українська повстанська армія»).

Також великий резонанс викликала серія арт-плакатів «Військова еліта Української революції 1917-21 рр». 

«Ми прагнули вивести в публічний простір осучаснені образи найкращих командирів Перших визвольних змагань 1917 - 1921 років, зробити їх стильними символами української військової історії серед наших армійців. Ми навмисне відійшли від класики і використали сучасні графічні елементи, щоби плакати легше «зайшли в маси» - із цим прекрасно справився художник Михайло Дяченко. На цих плакатах можна побачити Михайла Омеляновича-Павленка, Всеволода Петріва, Євгена Коновальця, Петра Болбочана, Василя Тютюнника, Христину Сушко та інші легенди Української революції, які боролися за державність сто років тому. Крім цього, на фестивалі ми презентуватимемо Мілітарний атлас Києва «1918: переможні бої», який розказує про боротьбу за український Київ сто років тому. Тут на карті можна побачити місця, де відбувалися ключові переможні битви січня 1918-го року в Києві, дізнатися про розташування найдієвіших частин Армії УНР і навіть місця проживання бойових командирів українського війська», - розповіла представниця експертного корпусу Тетяна Швидченко.

 

dzu-fb_0


Завершиться фестиваль великим гала-концертом за участю Христини Панасюк, гуртів Тінь Сонця та Тартак, а також учасників проекту «Пісні війни» - дуетів відомих артистів та учасників бойових дій. Перед виступом Тартака на стіні Червоного корпусу університету глядачі зможуть побачити світлове лазерне шоу «Історія українського війська», де за три хвилини можна буде простежити ґенезу українських захисників від дружинників князя Святослава до сучасних бійців ЗСУ.