Всі знають, що осінь та зима - найкращий сезон для телебачення, і загалом для книговидання та кіноіндустрії також. Зрештою, погода стає холоднішою, люди залишаються вдома, де тепліше, або сидять в кінотеатрі з попкорном. Але що подивитися перш за все? Літературний сайт Читомо  представляє  фільми й серіали на основі літературних творів, і, на щастя, ми справді у найбільшому захопленні саме від них, тому що на горизонті дійсно грандіозні екранізації.


У цій статті продовжимо розглядати деякі літературні адаптації та байопіки, які вийдуть на великому екрані та на телевізійних каналах у цьому сезоні та які варто подивитися. 

(перша частина тут)

Авторка: Емілі Темпл-Шер, головна редакторка Lit Hub


«Гальвестон», режисерка Мелані Лоран

Твір: Нік Піццолато, «Гальвестон» (2010 р.)

 

 

Сповнений суворого реалізму інді-трилер, екранізація Ніка Піццолато на основі його власного дебютного роману. Піццолато, звісно, це людина, яка створила для нас перший сезон «Справжнього детектива»...., але також і другий сезон «Справжнього детектива». Отже, побачимо.

 

«Хлопчик, який зник», режисер Джоел Едгертон

Твір: Гаррард Конлі, «Хлопчик, який зник: Мемуари»

 

 

Джоел Едгертон перетворив чудові мемуари Конлі про юність гея у консервативній родині Арканзасу та його досвід проходження перехідної терапії на зірковий фільм за участі Ніколь Кідман, Рассела Кроу, Лукаса Хеджеса і самого Едгертона. Сподіваюся, що цей фільм подивляться люди, яким справді необхідно його побачити.

 

«Чужинка», режисери Анна Ферстер, Річард Кларк, Брайан Келлі

Твір: Діана Геблдон, серія «Чужинка» (1991 р.-донині)

 

 

Якщо ви дивитесь «Чужинку», ви продовжите її дивитися (і ви знаєте, що таке Чужинкостражда, і що вона вже майже закінчується), а якщо ви не дивитесь «Чужинку», ви, мабуть, не почнете дивитись її з 4-го сезону цієї осені. Але ви можете почати спочатку і познайомитися з цією чудовою (справді чудовою) екранізацією.

 

«Моя неймовірна подруга», режисер Сав'єро Костанзо

Твір: Елена Ферранте, «Моя неймовірна подруга» (2011 р., англійський переклад 2012 р.)

 

 

Це найважливіша екранізація сезону, як для великого екрана, так і для телебачення: канал HBO представляє екранізацію нашого улюбленого роману Елени Ферранте, першого з тетралогії про двох багатогранних розумних дівчат з Неаполя, які дорослішають, читають книжки і перетворюються на ще більш багатогранних розумних жінок. Якщо вірити трейлеру - фільм феноменальний.

 

«Якби Бійл-стріт могла говорити», режисер Баррі Дженкінс

Твір: Джеймс Болдуїн, «Якби Бійл-стріт могла говорити» (1974 р.)

 

 

Інша важлива екранізація сезону - фільм Баррі Дженкінса за романом Болдуїна про Гарлем 1974 року, в якому корумпований поліцейський-расист безпідставно звинувачує молодого чоловіка у зґвалтуванні, і наречена намагається реабілітувати головного героя до народження їхньої дитини. Ми теж багато чекаємо від цього фільму, і перші відгуки дуже гарні. У будь-якому разі, вам відомий рецепт щастя: більше Джеймса Болдуїна, більше Баррі Дженкінса.

 

«Марія - королева Шотландії», режисерка Джозі Рурк

Твір: Джон Гай, «Моє серце - моя власність: Життя Марії, королеви Шотландії» (2004 р.)

 

 

Сірша Ронан у ролі Марії Стюарт і Марго Роббі в ролі королеви Єлизавети І у фільмі за літературною біографією авторства знаного історика - думаю, цього достатньо

 

«Мері Поппінс повертається», режисер Роб Маршалл

Твір: Памела Ліндон Треверс, серія романів про Мері Поппінс (1934-1988 рр.)

 

 

Чесно кажучи, Мері Поппінс вийшла за межі свого літературного першоджерела і стала персонажем розважальної франшизи, і технічно це сиквел оригінального фільму 1964 року, а не справжня екранізація, але, знаєте, мені подобається Емілі Блант. Також в ролях: Лін-Мануель Міранда, Бен Уїшоу, Емілі Мортімер, Джулі Волтерс, Анджела Ленсбері, Колін Ферт, Меріл Стріп та Дік ван Дайк! Мені доведеться взяти з собою якихось дітей, щоб не виглядати дивачкою в кінотеатрі.

 

«Голмс та Ватсон», режисер Ітан Коен

Основа: персонажі, вигадані сером Артуром Конан-Дойлем, яких з того часу вільно використовують всі охочі

 

 

Дивіться, нова екранізація «Шерлока Голмса». Позіхаю. Але зачекайте, Вілл Феррелл у ролі Шерлока Голмса та Джон С. Рейлі в ролі Джона Ватсона? Режисер - той самий хлопець, який зняв «Тропічний грім»? Що це? Що це? Це буде жахливо? Це буде дуже смішно? Ральф Файнс у ролі професора Моріарті та Г'ю Лорі у ролі Майкрофта Голмса? Я не знаю! Це треба побачити.