Сьогодні, 5 грудня, засідання комітету ВР з питань культури і духовності, на якому мали розглядати проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної (реєстр №5670-д, друге читання), перенесли. Причина - депутати не встигли ознайомитися з усіма поправками, які надійшли до законопроекту.

Про причини перенесення засідання IA ZIK повідомила помічник голови комітету ВР з питань культури і духовності Ірина Гандзюк.
«Народні депутати вирішили перенести засідання, оскільки не всі встигли ознайомитися з усіма 2058 поправками, які надійшли до законопроекту. Засідання може відбутися 19 грудня, але цілком можливо, що наступного тижня ще має бути засідання, на якому депутати остаточно встановлять дату. Про це попередньо буде поінформовано на сайті Верховної ради України», - сказала Ірина Гандзюк.

Нагадаємо, 4 жовтня народні депутати України прийняла за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д. За проголосував 261 депутат.

Законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д, ухвалений ВРУ за основу, менше захищає українську мову, аніж проект закону авторства народного депутата Лесюка. Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявила письменниця Лариса Ніцой.

Андрій Парубій спрогнозував, що «буде дуже непроста дискусія» до другого читання цього законопроекту. При цьому він зауважив, що було обрано «той закон, який є найглибшим і найбільш універсальним, і який, найголовніше, дає не просто декларацію, а дає інструментарій - як дотримуватись виконання цього закону, в тому числі, через ці структури, які пропонується запровадити, зокрема, через Уповноваженого з питань мови». Разом з тим, за поясненням Голови Верховної Ради, цим законом передбачені «дуже великі і значні перехідні етапи, для того, щоб не було будь-якого шоку, непорозуміння, щоб була можливість адаптуватись до дії цього закону».