Щедрик для гурманів: версії знаменитої різдвяної колядки, які вас здивують.

102 роки тому композитор Микола Леонтович представив хорову обробку української народної пісні Щедрик. Вперше колядка пролунала на Заході, що закохався в неї без пам'яті, в жовтні 1921 року в Нью-Йорку в Карнегі-хол у виконанні Хору ім. Олександра Кошиця.

 

У 1936 році американець українського походження Пітер Вільховський, який працював на радіо NBC, представив англомовну версію пісні, яка дістала назву Carol of the Bells. Кожен рік 24 грудня Щедрик/Carol of the Bells знаменує Різдво по всьому світові.

 

І постійно з'являються все нові і нові версії колядки. Ми спробували  зібрати найкрасивіші, вражаючі і незвичайні варіанти виконання. До нашого лонг-листа потрапило 70 оригінальних аранжувань. Погодьтеся, це забагато для однієї статті. Тому шляхом довгих суперечок ми обрали декілька версій Carol of the Bells і Щедрика.

 

Оригінальна версія. Так звучав Щедрик у виконанні Хору під керуванням Олександра Кошиця. Запис зроблено в 1922 році в Нью-Йорку.

 

 

Версія а капела у виконанні чоловічого хору капели Святого Георга Віндзорського замку. Історія хору починається з 1348 року. Запис зроблений 21 грудня 2018 року.

 

 

Звичайно ж, Carol of the Bells у виконанні американської а капела групи Pentatonix.

 

 

Carol of the Bells вже багато років виконує американська скрипачка Ліндсі Стірлінг. Це свіжий запис.

 

 

Версія Хору Мормонської скинії з Солт-лейк-сіті, штату Юта. На сцені 360 хористів, яким акомпанує оркестр Темпл-сквер, що складається зі 110 музикантів. Хор багаторазовий володар премій Греммі та Еммі. Цікаво, що хор був засований у 1847 році.

 

 

Версія для 12 віолочелей, виконана американським колективом The Piano Guys.

 

 

Поєднання Зими Вівальді і Щедрика в версії українського дуету Double Blast.

 

 

Версія українського музиканта Микити Рубченко, виконана в стилі етно-ф'южн рок.

 

 

Версія британського композитора і піаніста Девіда Хікена.

 

 

Знаменита версія з елементами стилю метал у виконанні Trans-Siberian Orchestra звучить вже багато років. Часто цю версію приписують Metallica.

 

 

Щедрик у виконанні Воплі Відоплясова і Le Grand оркестру. Автор анімації український художник-аніматор, володар Срібного ведмедя кінофестивалю Берлінале Степан Коваль.

 

 

Щасливого Різдва!