У грудні у центрі Токіо відкрили книгарню «Bunkitsu», за вхід у яку потрібно заплатити.

 

 

Книгарня задумана групою ентузіастів-книголюбів, а це Smiles (компанія, відома за архітектурними проектами Pass The Baton and Soup Stock Tokyo) і Morioka Shoten Ginza (книжковий магазин, який представляє лише одну книжку на тиждень).

 

За вхід у книгарню потрібно сплатити 1500 ієн (приблизно 13 доларів, тобто близько 360 гривень), розповідає Читомо.

 

 

Власники кажуть, що ціна відповідає вартості квитка в кіно або музей, а магазин має дуже обмежений запас кожної книги в своїй колекції

 

Опинившись усередині, читачі занурені в мінімальний простір бетону і дерева, і можуть оглядати красиву кураторську колекцію з 30 000 книг і журналів.

 

 

Читач може взяти безкоштовні чашку кави або чаю, і тоді блукання серед книжок із гуманітарних наук, природи, мистецтва та дизайну буде приємнішим. Кожна книга продається, але читач також може витратити годину, 5 годин або весь день на читання, а не купувати її. Кожен читач має скриньку для речей, а також може «забронювати» потрібне для нього видання. А невелике кафе нагодує зголоднілих відвідувачів.

 

Зона рецепції постійно змінюється, зосереджуючи увагу на журналах, що входять до колекції. Також є зони: для чаювання, конференц-кімната, бібліотека, читальний зал і лабораторія.

 

 

Хоча акцент робиться на кураторську колекцію в магазині, приймаються замовлення на книжки не на полицях. Якщо замовлені книжка або журнал коштують більше, ніж 10 000 ієн (US $ 92,63), доставка безкоштовна.

 

 

 

До речі, Bunkitsu (喫) - це поєднання слова «текст» і слова «культура», 喫 у сенсі культура споживання. Друга частига слова використовується в слові (店 (kissaten), що означає кафе.