Якщо ви хочете відсвяткувати зимові свята за українськими традиціями, пропонуємо почитати, коли правильно колядувати, щедрувати і посівати в Україні.

Коли колядують в Україні

За нашими традиціями, починають колядувати на Різдво, 7 січня. Водночас у Святвечір колядувати на прийнято.

Варто відзначити, що колядувати починають у різних регіонах України не одночасно: на Покутті (східна частина сучасної Івано-Франківської області) ідуть колядувати вже на Святий вечір, на Півдні та Сході України колядують на перший день Різдва, після закінчення Богослужіння. На західному Поділлі йдуть колядувати на другий день свят вранці.

Коли посівають в Україні

Посівають (засівають) на Старий Новий рік (на Василя), 14 січня вранці. За традицією, посівальниками мають бути хлопчики, оскільки в народі вважали, що першим на Новий рік мав зайти в хату чоловік, щоб все було добре. Посівали зерном - житом або пшеницею.

Коли щедрують в Україні

У деяких регіонах України щедрують також на старий Новий рік - 13-14 січня, однак у деяких - напередодні Водохреща, 18 січня.

 

Етно-EDM (Electronic Dance Music, - англ.) формація «GG ГуляйГород» підготувала для меломанів тематичну новинку у вигляді свіжої композиції «Щедрівка», доповнену, до того ж, офіційним відеорядом. Цікаво, що в основі згаданої пісні лежить щедрівка, яку музиканти віднайшли в Черкаській області ще у 2005 році.

Режисером мінімалістичного відео виступив Ден Ткач. «У монтажі «Щедрівки» ми використали ефект двадцять п'ятого кадру, де з'являються колядницькі маски, колись обов'язкові атрибути в колядницьких ватагах», - розповіли  учасники «GG ГуляйГород».

GG ГуляйГород - Щедрівка