Український театрально-музичний гурт Dakh Daughters  перебуває в першому американському турі. У неділю, 6 січня, група виступила на фестивалі Global Fest.

У своєму огляді фестивалю, журналістка видання New York Times Корінна да Фонсека-Уоллхайм поставила фото з виступу Dakh Daughters як заголовне фото до всієї статті і присвятила виступу наших дівчат частину огляду.

Оглядач видання назвала виступ Dakh Daughters найнезвичайнішим шоу фестивалю, а постановки наших дівчат - дотепними, підривними і зухвалими. А в їхніх голосах вона почула елементи різних стилів - і хеві-метал, і панку, і навіть балканського співу.

«У пачках і військових черевиках з пофарбованими в білий колір обличчями Dakh Daughters йшли по сцені, немов завойовники, котрі крокують чужою територією», цитує НВ.

 

 Фото: Vincent Tullo for The New York Times

 

«Вони дивним чином поводяться зі своїми інструментами: грають на скрипці, притискаючи її до стегна, граючи на віолончелі, нахиляють її під неймовірним кутом, контрабасистка змушувала інструмент звучати, ляскаючи по ньому, а барабанниця тупала по педалі бас-барабана так, немов, немов щоразу давила на ньому таргана».

 

 Фото: Vincent Tullo for The New York Times

 

«Авторська пісня Dakh Daughters - Rozy / Donbass розповідає про окуповану Росією територію України, що славиться своїми розаріями. Пісня починається рядками з шекспірівського сонета XXXV, повторюваними кілька разів, продовжується лютими криками Донбас. Під кінець пісня набуває ритуального характеру, поки не завмирає, а виконавиці повторюють слово «троянди», немов зомбі».

 

 

«Пісня, як і весь виступ Dakh Daughters, і привертає, і відштовхує одночасно. Це потужне відображення напруги, яке відчувають жінки, живучи в зонах конфліктів. І одночасно нагадування про те, як особистість веде внутрішню боротьбу відразу в кількох напрямках».

 

Заголовне фото: Vincent Tullo for The New York Times