Берлінале-2019: Фільм про Голодомор у конкурсі, червона доріжка з  морського сміття та чорні сукні.

7 лютого розпочався 69-й Берлінський кінофестифаль. Він триватиме до 17 лютого та стане прощальним для багаторічного директора Дітера Коссліка. Що ще треба знати про цьогорічне "Берлінале" - в матеріалі DW.

Журі

Хто отримає "Золотого" й "Срібного ведмедів", вирішуватимуть французька актриса Жульєт Бінош та її п'ятеро колег. Бінош, народжена 1964 року в Парижі, цьогоріч є президентом журі. Актриса добре знається на міжнародних подіях світу кіно завдяки своїй блискучій кар'єрі й здобутому 1997 року "Оскару" за гру в фільмі "Англійський пацієнт" (The English Patient). До складу журі, крім Бінош, увійдуть її колеги з Німеччини й Великобританії Сандра Гюллер (Sandra Hüller) і Труді Стайлер.

Конкурсна програма

Конкурсна програма є основною складовою "Берлінале". 17 фільмів змагатимуться цього року за "Золотого" та "Срібного ведмедів". Серед найвідоміших режисерів, які беруть участь у конкурсі 2019 року, француз Франсуа Озон, іспанка Ісабель Койшет, полячка Агнешка Голланд та китаєць Чжан Їмоу. Крім того, з нетерпінням очікують на фільми таких режисерів, як Ван Куанань з Китаю та Емін Альпер з Туреччини, котрі критично протистоять владі в країнах свого походження.

Україна

Фільми українських режисерів не увійшли до програми "Берлінале-2019", проте гості фестивалю зможуть відвідати національний стенд України Ukraine Is Your Destination, а також побачити фільм польсько-британсько-українського виробицтва "Гарет Джонс" (Mr. Jones).

 

Кадр з фільму польсько-британсько-українського виробицтва Гарет Джонс

Кадр з фільму польсько-британсько-українського виробицтва "Гарет Джонс"


До речі, ця стрічка бере участь у головній конкурсній програмі фестивалю. У фільмі польської режисерки Агнешки Голланд йдеться про валлійського журналіста Гарета Джонса, котрий 1933 року приїжджає з Москви до Харкова. Журналіст вирушає в подорож селами Харківщини й натрапляє на жахливі свідчення голоду, спричиненого політикою примусової колективізації. Спецслужби Радянського Союзу намагаються протистояти витоку інформації за кордон, проте Джонсу таки вдається опублікувати шокуючі новини в західних медіа. Свого часу знайомство молодого письменника Джорджа Орвелла з Гаретом Джонсом вплинуло на формування ідеї антиутопії "Колгосп тварин". Українські глядачі зможуть побачити фільм у кінотеатрах восени 2019 року. 

 

Червона доріжка

Червона доріжка на "Берлінале"  зроблена з морського сміття.

 

 

Майже дві тони сміття, виловленого в океані, були перероблені у червоний килим, який постелили на берлінському кінофестивалі. В такий спосіб німецький уряд намагається привернути увагу до забруднення пластиком.

Перед трьома основними майданчиками фестивалю  розгорнуто 2430 квадратних метрів килимових покриттів. Для їхнього виробництва було використано 1,6 тонни відходів, виловлених у морі, зокрема рибальських сіток, та старі килими.

 

7 лютого прогриміла церемонія відкриття в театрі на Потсдамській площі. Журналісти LifeStyle 24 підготували підбірку найефектніших чорних суконь, які зірки одягнули на червону доріжку Берлінале-2019.

Найкращі чорні сукні на відкритті Берлінале-2019

1 місце - німецька топ-модель Тоні Гаррн

 

Тоні Гаррн

 

Тоні Гаррн

 

2 місце - американська акторка Енді Макдауелл

 

 Енді Макдауелл

 

 Енді Макдауелл

 

3 місце - німецька акторка Александра Марія Лара

 

Александра Марія Лара

 

Александра Марія Лара

 

4 місце - німецька акторка Хайке Макатч

 

Хайке Макатч

 

5 місце - ювелірний дизайнер Йетте Йооп

 

Йетте Йооп

Усі фото - Getty Images