Рік Рембрандта - геній, який підкорив пензлем світ.

Рембрандт - найвідоміший та найвидатніший художник Нідерландів. Він став законодавцем золотої доби голландського живопису. 350-річчя дня смерті художника відзначать численними виставками, пише DW.

 

Одна з найвідоміших робіт Рембрандта "Нічна варта", написана 1642 року

 

То був геній, який вражав новаторством. Аж до самої своєї смерті Рембрандт Харменс ван Рейн не випускав з рук пензля, до останнього подиху стоячи біля мольберта. Митець помер 4 жовтня 1669 року, тож цьогоріч відзначатимуть 350 років з дня його смерті.

Для Нідерландів ювілей став нагодою вшанувати найвідомішого представника золотої доби голландського живопису численними виставками його полотен. Найбільш масштабні заходи заплановані в розташованому в Амстердамі художньому музеї Рейксмузеум.

Цей музей містить не лише найбільше та найповніше зібрання робіт, що належать пензлеві Рембрандта, в тому числі й такі шедеври як "Нічна варта" чи "Синдики". У його павільйонах побачиш і найкращий доробок з графіки та гравюр віртуозного майстра.

Уже сама назва виставки "Увесь Рембрандт", що відкриється для відвідувачів з 15 лютого в Рейксмузеумі, має всі шанси стати касовим блокбастером, досі небаченим у Голландії. Під час виставки під дахом художнього музею в Амстердамі будуть зібрані всі найвідоміші роботи митця. Загалом 22 картини, розміщені за тематикою, допоможуть ознайомитися з етапами його творчого шляху. Звісно, що центральне місце тут посідатиме найвідоміше полотно Нідерландів - "Нічна варта".

 

А ось як "Нічна варта" Рембрандта декілька років тому повернулася в оновлений Рейксмузей в Амстердамі: