15 березня в Центрі образотворчих мистецтв BOZAR в м.Брюссель стартує фестиваль української культури «Українська весна», який об'єднає покази фільмів, дискусії літераторів та концерт групи «Dakh Daughters».

«Українська весна» продовжує ряд проектів Ukraine on Film, і вже четвертий рік поспіль презентує національне кіно в Брюсселі, двомовної столиці Бенілюксу, де розмістилися штаб-квартири Єврокомісії та НАТО. Фестиваль прохододитиме в Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшої культурної інституції Бельгії, інформують Економічні новини.

 

 

«Українська весна» відкриється концертом «Dakh Daughters». Проект Центру Сучасного Мистецтва «ДАХ» виступає в жанрах «фрік-кабаре» і театрального перформансу. Творчість групи поєднує екстравагантні образи, класичні інструменти і експериментальне звучання. «Dakh Daughters» виступали в різних містах України, а також у Франції, Австрії, Німеччини, Польщі, Бразилії, збирали аншлаги в культовому паризькому театрі Le Trianon. Учасниця групи Руслана Хазіпова виконала одну з ролей у фільмі «Дике поле», який буде представлений в рамках фестивалю.

У кінопрограму Ukrainian Spring увійшли чотири фільми:

Істерн «Дике поле» - екранізація культового роману Сергія Жадана «Ворошиловград» і дебютна стрічка Ярослава Лодигіна. Головний герой фільму змушений повернутися в своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес - стару бензоколонку. Фільм створювався в копродукції України, Швейцарії та Нідерландів.

Містична драма «Брама» - стрічка, знята в копродукції України і США. Фільм Володимира Тихого був вперше представлений в рамках Талліннського кінофестивалю «Темні ночі». Головна героїня «Брами» у виконанні Ірми Вітовської - старенька Баба Фрося, яка живе разом з родиною в Чорнобильській зоні відчуження. За цю роль Ірма Вітовська отримала національну премію кінокритиків України Кіноколо як найкраща актриса року.

Анімаційне пригодницьке фентезі «Вкрадена принцеса: Руслан і Людмила» від української анімаційної студії Animagrad. Сюжет розповідає про бродячого артиста Руслані, який рятує викрадену злим чарівником Чорномором принцесу.

Також в рамках фестивалю відбудеться ретроспективний показ фільму «Лебедине озеро. Зона », який свого часу став першим українським фільмом, показаним на Міжнародному кінофестивалі в Торонто. Фільм Юрія Іллєнка є екранізацією сценарію Сергія Параджанова, і розповідає про любов втікача і жінки, яку він зустрічає біля монумента «Серп і молот». «Лебедине озеро» було відзначено премією міжнародної асоціації кінокритиків ФІПРЕССІ Каннського кінофестивалю.

Гостей «Української весни» чекає дискусія «П'ять років Революції гідності» письменника Сергія Жадана та драматурга Павла Ар'є, а також творча зустріч із Сергієм Жаданом в будинку Товариства українців в Бельгії.

«Українська весна» пройде в Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, Брюссель, Бельгія, з 15 по 17 березня. Подія відбувається за підтримки Посольства України в Бельгії, Державного агентства України з питань кіно, Товариства українців в Бельгії, Центру образотворчих мистецтв BOZAR і кінокомпанії Arthouse Traffic.