Бал Інституту костюма, що відбувся у нью-йоркському Музеї мистецтва Метрополітен - найбільша подія в модному календарі. Заснована публіцистом Елеонор Ламберт, ця подія вперше відбулася 1948 року з метою збору коштів для індустрії від вищого суспільства Нью-Йорка. У своєму сучасному втіленні найзнаменитіші обличчя зі світу моди, кіно, музики і мистецтва гуртуються, щоб зібрати гроші для фонду Інституту костюма і відзначити урочисте відкриття нової виставки.

 2019 року Met Gala відбувся 71-й раз і пройшов під співголовуванням Леді Ґаґи, Алессандро Мікеле, Гаррі Стайлса і Серени Вільямс.

 

«Кемп: нотатки про моду» - саме так називатиметься нова виставка Музею мистецтв Метрополітен. Ендрю Болтон, куратор Інституту костюма, створив виставку, присвячену основоположному есе Сьюзен Зонтаґ «Про кемп», яке вона написала 1964 року. У «Нотатках про кемп» Зонтаґ намагається аналізувати сутність стилю, розповідає про його витоки і на прикладах показує, чим є кемп і де його можна зустріти.

«Сутність кемпу - в його прихильності до неприродного: штучного і перебільшеного».

«Ці замітки присвячені Оскару Вайльду. Він писав: «Слід або бути твором мистецтва, або одягатися в твори мистецтва».

«Кемп - це послідовно естетичне світосприйняття. Він втілює перемогу стилю над змістом, естетики над мораллю, іронії над трагедією».

 

До балу Met Gala, який минув у Музеї мистецтва Метрополітен увечері 6 травня, зіркові пари підготувалися особливо ретельно. У номінації найчарівніша поява на червоній доріжці цілком можуть перемогти Дженніфер Лопез і Алекс Родрігес.

По-британськи елегантно поставилися до теми кемпу Бенедикт Камбербетч і його дружина Софі Гантер. Камбербетч точно надихався часом, у якому жив і працював Оскар Вайльд, саме на його тексти посилається у своїх роботах Сьюзан Зонтаґ.

Камбербетч з'явився в білосніжному костюмі-трійці з тростиною в руках, а Софі Гантер - у пишній вікторіанській сукні. 

 

Vogue.ua вибрав  найяскравіші образи на червоній доріжці Met Gala.

 

Дженніфер Лопез і Алекс Родрігес

 

Люсі Бойнтон і Рамі Малек

 

Бенедикт Камбербетч і Софі Гантер

 

Майлі Сайрус у Saint Laurent і Ліам Гемсворт

 

Томмі і Ді Хілфігер

 

Серена Вільямс у Versace

 

Селін Діон в Oscar de la Renta

 

Леді Ґаґа в Brandon Maxwell

 

Леді Ґаґа в Brandon Maxwell

 

Леді Ґаґа в Brandon Maxwell

 

Леді Ґаґа в Brandon Maxwell

 

Алессандро Мікеле і Гаррі Стайлс у Gucci

 

Джаред Лето в Gucci

 

Кеті Перрі

 

Вінні Гарлоу

 

Cardi B в Thom Browne

 

Езра Міллер

 

Бі Шаффер і Франческо Карроззіні

 

Джіджі Хадід

 

Пріянка Чопра і Нік Джонас

 

Кім Кардаш'ян