Українські фільми здобувають перемоги на світових кінофестивалях. Фільм "Гуцулка Ксеня" отримав гран-прі Mt.fuji-Atami Film Festival у Японії та вийде у прокат у цій країні.

Українська стрічка "Додому" (EVGE), яка представляла Україну в Каннах, виборола нагороду за найкращий фільм на Bucharest International Film Festival, розповідає ВВС.

 

"Гуцулка Ксеня" - найкраща в Японії


Іронічний і романтичний мюзикл "Гуцулка Ксеня", який називали українським "Ла-ла-Лендом", був в українському прокаті у березні 2019 року і зібрав 3,5 млн гривень, за даними dzygamdb.com.

"Прекрасно, що перший за новітньої історії кіно український мюзикл, створений за підтримки держави, отримав міжнародне визнання. Маємо вагомий доказ того, що українське кіно і культура в цілому, оновлені та представлені модерновою мовою, надзвичайно цікаві світу", - зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

 

Гуцулка Ксеня

фото FACEBOOK.COM/MODERNOVAMELODRAMA  "Гуцулка Ксеня" вийде у прокат в Японії

 

Кінофестиваль Mt.fuji-Atami проходив з 28 червня по 1 липня в курортному містечку Атамі, яке називають "японським Голлівудом". "Гуцулку Ксеню" спочатку відібрали на фестиваль з поміж 1200 фільмів з усього світу, а потім вона перемогла серед п'яти картин-учасників програми "Ігрове кіно".

Головний приз Atami Film Festival режисеру стрічки Олені Дем'яненко вручила зірка японського кіно Каорі Момої.

 

Костюми створила художниця Надія Кудрявцевафото FACEBOOK.COM/MODERNOVAMELODRAMA  Костюми для "Гуцулки Ксені" створила художниця Надія Кудрявцева

 

Фільм "Гуцулка Ксеня" створено за мотивами однойменного твору засновника модерної української оперети Ярослава Барнича, творчість якого тривалий час в Україні була забороненою.

Дія фільму відбувається у 1939 році. У стрічці американський мільйонер українського походження заповідає своєму синові, Яро, мільйон доларів, але тільки за умови, що він поїде до "Старого Краю" і одружиться там зі "свідомою українкою". Хлопець їде на пошуки нареченої, але ніяк не може її знайти. Проте все закінчується геппі-ендом.

 

фільм

фото FACEBOOK.COM/MODERNOVAMELODRAMA  Фрік-кабаре Dakh Daughters написали саундтрек до стрічки і зіграли у ній самих себе. В кадрі вони приміряли автентичні українські костюми минулого століття

 

Фільм знімали у Ворохті, на Житомирщині та на кіностудії імені Довженка.

 

"Додому"

 

Фільм про кримських татар "Додому" переміг на Bucharest International Film Festival після того, як його показували у Каннах.

Стрічка потрапила до програми "Особливий погляд" 72-го Каннського кінофестивалю. І хоча, там вона не отримала нагород, фільм у Франції зустріли дуже тепло.

 

Наріман Алієв отримав нагороду в Бухарестіфото FACEBOOK.COM/FILMHOMEWARD   Наріман Алієв отримав нагороду в Бухаресті

 

Фільм "Додому" розповідає про трагедію кримськотатарської родини. У кримського татарина Мустафи помирає син. Батько приїжджає до Києва, куди його обидва сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати за мусульманськими традиціями.

"Це дуже гарний фільм. Він розповідає важливу історію у дуже красивій кінематографічній формі. Це важливо для Каннського кінофестивалю - мати молодих режисерів, які представляють майбутнє світу кіно. Я думаю, що з таким дебютом він ще не раз повернеться до Канн", - говорив Тьєррі Фремо, директор Каннського фестивалю про 26-річного режисера Нарімана Алієва у коментарі "Радіо Свобода".

 

ДОДОМУ

фото КАДРИ З ФІЛЬМУ EVGE ("ДОДОМУ")   Фільм "Додому" розповідає про трагедію кримськотатарської родини

 

Нагороду на Bucharest International Film Festival Наріман Алієв отримував особисто.

Після перемоги у Бухаресті стрічка продовжує свою подорож кінофестивалями Європи. Українська прем'єра фільму відбудеться на Одеському кінофестивалі у липні.