Співробітники Лувру повідомили про небувалі затори в музеї, викликаних перенесенням картини Леонардо да Вінчі «Мона Ліза». Зазвичай полотно висить в «Залі країн» (Salle des États), але через його ремонту 16 липня картину перемістили в зал «Галерея Медічі» (Galerie Médicis), де вона в оточенні робіт Рубенса пробуде до жовтня.

 

 

Ситуацію з напливом відвідувачів посилила аномальна спека в Парижі.

«Я ніколи не бачила такого хаосу. Не думала, що таке дилетантство в принципі можливо », - розповіла французькій газеті Le Parisien Ізабелла, яка вже 15 років працює екскурсоводом. Жінка додала, що минулого тижня тур по Лувру, що зазвичай триває дві години, зайняв в два рази більше часу через затори в музеї.

Незважаючи на те що зал, де зараз зберігається «Джоконда», досить великий, увійти в нього можна тільки через одні двері - це і призвело до «пробок» з туристів. За день Лувр приймає від 30 до 50 тисяч відвідувачів, і 80% з них приходять подивитися саме на знамените полотно да Вінчі. Черга в новий зал з «Моною Лізою» проходила через весь музей, а в години пік починалася у вхідному вестибюлі під скляною пірамідою. Ті, кому вдалося потрапити в зал з картиною, були змушені проходити по ньому якомога швидше: охоронці примушували чергу відразу просуватися до виходу.

На підвищене число відвідувачів також вплинула рекордна спека у Франції. Лувру навіть довелося вдатися до крайніх заходів: тепер в музей можуть потрапити тільки ті, у кого є заздалегідь куплені онлайн квитки з певним часом відвідування. Як повідомляють місцеві ЗМІ, сотням людей зі звичайними квитками без зазначеного часу відмовили у вході.

Представники Лувру відзначають, що ситуацію вдалося вирішити за три дні, однак навіть на цьому тижні відвідувачів зі звичайними квитками все ще не пускали в музей. У четвер, 1 серпня, сайт Лувру деякий час не працював через підвищений трафік.

 

VIDÉO leparisien.fr