2 вересня, в День українського кіно, у Довженко-центрі відбудеться відкриття Музею Кіно. В оновлених приміщеннях площею 1500 кв. м покажуть експонати українських музеїв і колекції центру.

Музей відкриють виставкою "ВУФКУ. Lost & Found", присвяченою 25-річчю Довженко-центру.

 

кино

 

ВУФКУ - це Всеукраїнське фотокіноуправління. Ця організація сформувала кіноіндустрію України у 1920-х і об'єднала кіностудії Одеси, Ялти та Києва. Завдяки ВУФКУ українські картини вийшли на міжнародний ринок і демонструвалися в Німеччині, Франції, Нідерландах, Британії, США та Канаді.

Зараз творці проєкту "ВУФКУ. Lost & Found" працюють над пошуком втрачених фільмів 1920-х років. Команда центру Довженка збирає архівні матеріали про них і займається їхнім поверненням до України.

 

фильм

 

Виставка "ВУФКУ. Lost & Found" - перша спроба представити українську культурну революцію 1920-х синтетично, через найбільш релевантне медіа - кіно. Її завдання - не тільки реконструювати історію ВУФКУ, а й задати ряд незручних питань, відповідь на які сьогодні критично необхідна", - говорить Іван Козленко, генеральний директор Довженко-центру.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

 

кино

 

Коли: 12 вересня, 19:00-22:00

Де: 1 і 5 поверхи Довженко-центру (вул. Васильківська, 1)

Вхід: вільний

 

Джерело: БЖ