Сьогодні, 25 серпня, у США відбулось відкриття фестивалю Burning Man. З першого погляду цей захід може видатись дещо нереальним та утопічним, однак саме це мали на меті його засновники у 1986 році. Чому Burning Man зумів привернути увагу мільйонів людей - читайте у матеріалі LifeStyle 24.

Щорічний восьмиденний фестиваль Burning Man традиційно розпочався в останню неділю серпня в американській пустині Блек-Рок, штат Невада. На нього вже з'їжджаються шанувальники з усього світу, приміряючи образи заданої тематики - "Метаморфози".

З нагоди старту Burning Man-2019 ми підібрати 5 цікавих фактів про сюрреалістичний фестиваль, який обов'язково варто відвідати бодай один раз у житті.

 

1. Перші 9 років фестиваль проходив без прив'язки до конкретної теми, але з 1995 року подія стала проводитися за наперед визначеною тематикою. Першою ж неофіційно було обрано "Добро і зло". У 2018-му тема Burning Man - "Я, робот", відсилаючись до знаменитого фантаста Айзека Азімова.

 

2. За легендою, фестиваль започаткувало двоє чоловіків Ларрі Гарві та Джеррі Джеймс, які у 1986 році спалили на пляжі в Сан-Франциско дерев'яне опудало. Воно мало вигляд людини з собакою, а спалити його вирішили як акт радикального самовираження через нерозділене кохання.

 


Палаюча статуя на фестивалі Burning Man


Це настільки сподобалось Гарві, що той вирішив повторити подію рівно через рік в тому ж місці. Згодом статуя для спалення офіційно отримала назву "Палаюча людина", а кількість людей, які брали участь в ритуалі, щороку збільшувалась. Згодом фестиваль перемістився із Сан-Франциско у пустелю Блек-Рок, а спалення статуї навіть тимчасово припиняли.

 

3. Цей фестиваль не про музику, а про культуру і самовираження загалом. На пустельній території можна зустріти неймовірні зразки сучасного мистецтва з усього світу. У 2015 році на фестивалі вперше представили роботу українських митців, - нею стала скульптура "Любов" Олександра Мілова.

 


Скульптура "Любов" Олександра Мілова


4. За всю історію фестивалю у 2011 році на Burning Man прибула рекордна кількість учасників, - майже 54 тисячі. В пустелі тоді було розміщено понад 900 таборів, а свої твори митці виставляли з п'яти континентів. Що цікаво, на момент щорічного фестивалю учасники самі забезпечують собі харчування, житло та інші потреби на території фестивалю. По закінченню всі експонати та пожитки збираються, а місцерозташування фестивалю в пустелі рік за роком змінюється.

 

5. В рамках фестивалю Burning Man у 1992 році була введена посада "рейнджер" для охорони порядку події. У 1998 Google вперше присвятив спеціальний дудл, а в 2000-му вперше почала виходити внутрішня газета "Black Rock Gazette". Вже у 2003 році вийшла віртуальна гра, присвячена фестивалю, а в 2006 році фестиваль транслювали по телебаченню. З розвитком інтернету у 2014 році за Burning Man можна було вперше спостерігати в онлайн-трансляції.

 


Фестиваль Burning Man

 

Нагадаємо, цього року команди з України, США та Канади створять великий спільний арт-об'єкт на Burning Man. Вони побудують 30-метрову піраміду з лазерною проєкцією (маппінгом).

Також  інсталяція українських студій "Африка" і LINE M "Сад теплих дітей" (Garden of Bright Children) буде представлена ​​на фестивалі Burning Man.