5 вересня стартував міжнародний кінофестиваль в Торонто: в цьому році в офіційній програмі одного з найбільших північноамериканських фестивалів буде представлено три українських фільми, а на його кіноринку вже традиційно працюватиме Український стенд.

Як повідомляє Артхаус Трафік, у програму увійшли "Атлантида" Валентина Васяновича, "Розфарбоване пташеня" Вацлава Маргоула і драма "Анна" Декеля Беренсона.

Так, події антиутопії "Атлантида" Валентина Васяновича розгортаються в постіндустріальному майбутньому, після повернення окупованого Донбасу до складу України. Світова прем'єра картини відбулася в рамках офіційної конкурсної програми "Горизонти" Венеціанського кінофестивалю. В Торонто "Атлантиду" покажуть в секції Contemporary World Cinema.

 

Фото ДержКіно України/Facebook

 

В програму Special Presentation відібрана драма "Пофарбоване пташеня" Вацлава Маргоула. Фільм створювався в спільному виробництві України, Чехії, Польщі та Словаччині. Екранізація однойменного роману Єжи Косинського побудована навколо трагедії Голокосту та історії хлопчика, який намагається вижити після смерті родичів. У фільмі зіграли зірки світового кіно Стеллан Скарсгард, Удо Кір і Харві Кейтель. Світова прем'єра стрічки відбулася в рамках головного конкурсу 76-го Венеціанського кінофестивалю.

 

ДержКіно України/Facebook

 

Також в рамках короткометражної програми Short Cuts покажуть драму "Анна" Декеля Беренсона. Назва фільму, створеного в копродукції України, Ізраїлю і Великобританії, - ім'я головної героїні, одинокої матері середнього віку, яка живе на охопленому війною сході України і відчайдушно прагне змін. Раніше "Анна" була представлена в конкурсній програмі короткометражних фільмів 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю.

 

ДержКіно України/Facebook

 

Крім того, на кіноринку фестивалю з 5 по 15 вересня вже традиційно працюватиме Український стенд, який познайомить відвідувачів з можливостями кіновиробництва в нашій країні