У Норвегії побудують новий музей вікінгів і відреставрують всі кораблі. Новий музей культури вікінгів стане найбільшим в світі і дозволить зберігати історичні артефакти (в тому числі знамениті кораблі) в набагато кращих умовах.

На початку вересня уряд Норвегії підписав розпорядження про фінансування в розмірі в 35 млн. норвезьких крон (приблизно $ 3,8 млн.)

Гроші будуть спрямовані на реставрацію човнів  вікінгів в нині діючому Музеї кораблів вікінгів, що на півострові Бюгде ​​в межах Осло. Це частина Культурно-історичного музею, діяльність якого підпорядковується Університету Осло.


"Норвегія в своєму розпорядженні має найбільшу, унікальну і кращу колекцією експонатів епохи вікінгів, - заявив Іселін Нібё, Міністр науки і вищої освіти. - Подбати про майбутнє цієї колекції - наш обов'язок ".

 

 

Музей доллго чекав на фінансування, хоча експонати давно страждали від поганих умов зберігання.

Головні експонати - Гокстадський корабель і Осебергска ладья - за словами фахівців, «близькі до того, щоб розвалитися на частини». Однак після того, як норвезькі археологи знайшли корабель вікінгів, закопаний на кладовищі, питання про поліпшення умов утримання предметів культурної спадщини знову стали активно обговорювати.

 

На думку директора Музею кораблів вікінгів Хакона Глорстада, грошей достатньо «для початку». Споруда нового Музею епохи вікінгів буде коштувати набагато більше, але перший транш - вже «хороший знак», - сказав Глорстад.

 

ILLUSTRATION: Statsbygg

 

У новому музеї поміститься більше експонатів, і зберігатися вони будуть краще. Орієнтовна площа - 13 тис. кв.м, з  яких 5 тис. м кв. - виставкова зона. Крім того, в комплексі будуть ресторан, сувенірні магазини, майданчики для проведення заходів, відкриті лабораторії. Автори проекту прагнуть створити кращий музей історії вікінгів в світі.