Здається, що для цього фото можна оголошувати конкурс на найкумеднішу назву, але те, що відбувається на зробленому у китайських Килійських горах знімку, насправді геть не смішно.

 

 

Лисиця заскочила зненацька бабака, і ось-ось розпочнеться бійка, в результаті якої гризун загине. Не допоможе навіть втручання матері бабака.

"Це природа", - каже Йонгкін Бао, чий вражаючий знімок приніс йому головний приз конкурса "Найкращий фотограф дикої природи" (Wildlife Photographer of the Year).

Коли фотографуєш дику природу, звикаєш бути терплячим, і Йонгкіну довелося провести у альпійських луках кілька годин, перш нід упіймати такий кадр.

Лисиця лежала нерухомо, сподіваючись зазскочити бабака зненацька - і їй це вдалося. Окрім переможного знімка, на камері Йонгкіна також лишилось фото, де лисиця тримає у роті голову молодого гризуна.

 

Голова журі Роз Кідман Кокс сказала у коментарі ВВС: "На конкурс WPY подають такі фото, що зображують поведінку тварин, яких не побачиш більше ніде. Найкращі фотографи світу, що знімають поведінку тварин, завжди беруть у ньому участь, і я мушу сказати, що цей знімок є одним з найкращих, які я коли-небудь бачила".

 

Цьогорічний головний призер серед юніорів (11-14 років) - Крус Ердман з нічним підводним знімком рифової каракатиці, зробленим у Індонезії.

 

Squid

фото CRUZ ERDMANN

 

Presentational white space

Конкурс WPY є одним з найпрестижніших змагань такого типу у світовій фотографії.

Його започаткували у 1964 році, і наразі конкурс організовує Лондонський природничий музей.

Пропонуємо вам подивитись роботи переможців у інших категоріях.

 

Presentational grey line

Земля орла, Одун Рікарден, Норвегія

 

Land of the eagle by Audun Rikardsen

фото AUDUN RIKARDSEN

 

Presentational white space

Переможець у категорії"Поведінка: Птахи". Щоб зробити цей кадр, Одуну знадобилося три роки. Він обережно розмістив стару гілку дерева там, куди прилітають беркути. Щойно птах сідає, спрацьовують камера та спалах.

Одун згадував: "Вони так звикли до спалаху, що це, здається, їх зовсім не турбувало. Я думаю, їм подобалося фотографуватися". Те саме можна сказати й про круків, але це не зовсім той кадр, на який розраховує норвезький фотограф.

 

Presentational grey line

Скупчення, Штефан Крістман, Німеччина

 

The huddle by Stefan Christmann

фото STEFAN CHRISTMANN

 

Presentational white space

Переможець у категорії "Портфоліо". Понад 5 тисяч імператорських пінгвінів зібралися разом, щоб протистояти вітру та зимовому холоду на шельфовому льодовику Екстрьом у Східній Антарктиді. Це самці, що висиджують яйця. Самки вирушили в море за їжею.

 

 

Presentational grey line

Щуряча компанія, Чарлі Гамільтон Джеймс, Велика Британія

 

The rat pack by Charlie Hamilton James

фото CHARLIE HAMILTON-JAMES

 

Presentational white space

Переможець у категорії "Дика природа міста". Чарлі фотографував щурів світу для National Geographic. Цю компанію він знайшов у районі Волл-стріт на Мангеттені, Нью-Йорк.

Гризуни жили під решіткою, яка оточувала клумбу довкола дерева. Вночі вони бігли до смітників біля готелю, щоб знайти собі їжі. Чарлі встановив свою камеру і керував нею за допомогою дистанційниого пускового механізму з відстані кількох метрів.

"Під решіткою жили близько 30 щурів. За три дні вони так до мене звикли, що один з них підходив і стояв у мене на нозі", - розповів Чарлі.

 

 

Presentational grey line

Архітектурний легіон, Деніел Кронауер, США

 

The architectural army by Daniel Kronauer

фото DANIEL KRONAUER

 

Presentational white space

Переможець у категорії"Поведінка: Безхребетні". Ці мурахи-легіонери у Коста-Риці не будують гнізда у землі чи в старому дереві.

Натомість вони конструюють їх із власних тіл, звисаючи з гілок у переплетених ланцюгах. Всередині є проходи і кімнати, де вони захищають свою королеву і вигодовують потомство.

"Майже щодня вони розбирають цю структуру; вона просто тане, і вони переносять личинок через тропічний ліс, облаштовуючи новий бівуак, наприклад, на відстані 150 м, - розповідає Деніел. - Це красиво. Мені здалося, що це гніздо схоже на корону або собор".

 

 

Presentational grey line

Сніговий покрив, Макс Во, США

Snow exposure by Max Waugh

фото MAX WAUGH

 

Presentational white space

Переможець укатегоріїорно-біле". Жоден конкурс WPY не можна уявити без чорно-білого зображення. Цей знімок бізона автор зробив у Єллоустонському національному парку. Тварина намагається знайти заховану під снігом траву й осоку і розчищає його своєю головою.

"Я й раніше любив гратися із довгою витримкою, - каже Макс. - Я думаю, що цей знімок такий гарний зокрема й через розмитий сніг. Я просто чекав, поки бізон підніме голову, і зробив кілька кадрів".

 

 

Presentational grey line

Кочівники на засніженому плато, Шеньчжень Фан, Китай

 

Snow-plateau nomads by Shangzhen Fan

фото SHANGZHEN FAN

 

Переможець у категорії "Тварини у природному середовищі". Невелике стадо самців оронго перетинає засніжений схил у пустелі Кумукулі, в китайському Національному природному заповідник Алтун-Шань. Ці антилопи живуть на висоті до 5500 м, де температура може опускатися до -40С.

"Вони люблять знаходити латки голого піску, тому що там тепліше", - каже Шенчжень. Фотограф зробив цей знімок із кілометрової відстані.