На аукціоні у Франції нью-йоркський Метрополітен-музей за 6,2 мільйона євро придбав унікальний витвір мистецтва XIV століття - «Мадонну з немовлям на троні», представлену як твір Майстра Вишебродського вівтаря.


Ця ікона вперше була виставлена на торги від Майстерні Вишебродського вівтаря - ключової фігури Північного Відродження. Безперечними вважаються лише дев'ять вівтарних образів (до 1350 г.) з цистерціанського монастиря у Вищому Броді (Південна Чехія). Тільки чотири з них визнані безпосередньо творами Майстра, а не його учнів, зазначає Міжнародне французьке радіо.

 

(Відео французькою мовою з англійськими субтитрами, Радіо Свобода)

 

 

Експертизу проводили куратор празької Національної галереї Ольга Пуйманова і фахівець з готичного живопису Чеського інституту історії мистецтв у Празі Ян Кліпа. Аукціонний дім Cortot & Associés вів трансляцію аукціону онлайн, але з міркувань безпеки пропозиції приймали тільки безпосередньо від присутніх або по телефону.

Щоб отримати придбаний шедевр музею Метрополітен ще потрібен експортний сертифікат. За французькими законами, Франція може перекупити проданий з молотка шедевр, якщо заплатить за нього встановлену на аукціоні ціну.