Українка Елена Андрейчева здобула "Оскар" за стрічку "Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)" у номінації "Короткий документальний фільм", повідомляє Голос Америки.

 

 

Стрічка розповідає про дівчат у столиці Афганістану Кабулі, які живуть у незаможних районах міста. Вони разом ходять до школи, вчаться читати і писати - і разом із цим навчаються їзди на скейті, таким чином здобуваючи впевненість у собі.

Елена Андрейчева народилась у Києві, зараз живе і працює в Лондоні. До цього вона працювала над створенням документальних фільмів разом з BBC, National Geographic, Discovery Channel. Серед її історій - фільми про роботу медиків у Лесото, життя тюремних банд у США, про шукачів бивнів мамонтів в Сибіру та інші.

 

У номінації "Найкращий документальний повнометражний фільм" лауреатом став  фільм - "Американська фабрика", який зняла компанія Барака Обами.

 

Режисерами документального фільму стали Стівен Богнар та Джулія Райгерт. Продюсувала стрічку компанія Higher Ground, яку заснував колишній президент США Барак Обама та його дружина Мішель.

Фільм "Американська фабрика" - це перша стрічка, яку випустила продюсерська компанія. У кінокартині йдеться про фабрику китайської компанії у штаті Огайо та про людей, які там працюють.

Після перемоги, Барак Обама привітав свою команду у твіттері. 

"Вітаю Джулію та Стівена, режисерів "Американської фабрики", за розповідь такої складної, зворушливої ​​історії про людські наслідки посилення економічних змін. Радий бачити, як двоє талановитих і відвертих хороших людей беруть додому Оскар", - написав Обама.