У зв'язку пандемією COVID-19 щорічне святкування Міжнародного дня джазу і традиційний концерт, провести який планувалося в Кейптауні, ПАР, відбудуться в режимі онлайн. У такому ж форматі пройдуть і багато інших заходів, запланованих по всьому світу на 30 квітня.

 

«Музика приносить радість, вона чуттєво реагує на ситуації, що зачіпають весь світ», - заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азула.

Вона додала, що джаз - це музика свободи, прав людини і емансипації. «Відзначаючи дев'ятий Міжнародний день джазу в умовах пандемії COVID-19, ми сподіваємося, що джазова музика зблизить нас навіть більше, ніж раніше», - додала глава ЮНЕСКО. 

Художнім керівником концерту за участю виконавців з усього світу виступить Посол доброї волі ЮНЕСКО з міжкультурного діалогу Хербі Хенкок.

Концерт відбудеться в четвер, 30 квітня о 19:00 за Гринвічем і транслюватиметься в прямому ефірі.

У ньому візьмуть участь артисти з багатьох країн світу, в тому числі  Джон Маклафлін, Джейн Монхайт, Альюне Уейд, Джон Бізлі, Бен Уільямс, Ліз Райт, Джон Скофілд, Юн Сун На, А Бу, Ді Ді Бріджуотер, Дайана Рівз і Джої Де Франческо. 

Також 30 квітня відбудеться серія безкоштовних віртуальних освітніх майстер-класів, дитячих заходів і панельних дискусій за участю відомих педагогів і джазових виконавців.

 Міжнародний день джазу був офіційно проголошений на 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в листопаді 2011 року. Перший щорічний Міжнародний день джазу пройшов в Парижі в 2012 році.


International Jazz Day 2019

30 Apr 2019 -  Following thousands of jazz events taking place in 195 countries around the world, International Jazz Day 2019 came to a thrilling close this evening in Melbourne, Australia with an extraordinary All-Star Global Concert at the Melbourne Arts Centre's renowned Hamer Hall.