Віртуальний тур знаменитим Блакитним будинком Фріди Кало й онлайн-екскурсія виставкою-блокбастером «Крістіан Діор: Дизайнер мрії»... Можливо, ми уявляли собі тривалі травневі вихідні інакше, але, погодьтеся, цей варіант по-своєму привабливий, пропонує Vogue.

 

«Крістіан Діор. Дизайнер мрії»

 

Виставка Christian Dior, Designer of Dreams доступна наYouTube-канале Дому Dior


 

Дім Dior відкрив доступ до виставки-блокбастера - «Крістіан Діор: Дизайнер мрії». Проєкт, який встигли показати у двох музеях, - паризькому Музеї декоративного мистецтва й лондонському Музеї Вікторії й Альберта, тепер доступний на YouTube. Розкішне годинне відео дає змогу зануритися у світ легендарного Крістіана Діора - тривалий вікенд в ізоляції, здається, створений для цього. У центрі проєкту - історія самого Діора; а також головні віхи в історії Дому. Наприклад, один з її розділів присвячений співпраці Діора з британськими виробниками і його найвідомішими британськими клієнтами, від принцеси Маргарет до зірки балету Марго Фонтейн. Одним з центральних експонатів стала сукня Christian Dior, яку принцеса Маргарет одягла на свій 21-й день народження в 1951 році.

 

«Енді Воргол»

 

Віртуальний тур і подкаст доступні на сайті музею Tate Modern


 

12 березня в Лондоні відкрилася виставка Енді Ворголи, яку майже відразу ж закрили через карантин. Це важлива ретроспектива - перша за останні 20 років виставка Ворголи в Tate Modern. Поряд з культовими попзображеннями Мерілін Монро, кока-коли й супових банок, вона містить твори, які раніше не бачили у Великій Британії. Двадцять п'ять робіт з його серії «Пані й панове» - портрети темношкірих і латинських трансвеститів і трансжінок - показані вперше за 30 років. Куратори Тейт Модерн зробили все, щоб глядачі не залишилися обділеними, поки музей закритий. На сайті можна прослухати коротку й водночас захопливу лекцію про Ворголу через призму історії його родини (він син іммігрантів), відкриту гомосексуальність і ставлення до смерті й релігії. А також пройтися 12 віртуальними кімнатами з його роботами і їхнім описом.

 

 

«Усередині Брейгеля»

 

Розглянути творчість Пітера Брейгеля в деталях можна на сайті nsidebruegel.net


 

2019 року у віденському Музеї історії мистецтва (Kunsthistorisches Museum) пройшла виставка Пітера Брейгеля-старшого - найбільша ретроспектива художника, квитки на яку потрібно було купувати за кілька місяців і на яку глядачів з усього світу пускали за годинами. Для шанувальників головного художника Північного Відродження музей підготував сюрприз. Нема потреби відмовлятися від Брейгеля через карантин - навпаки, тепер ви навіть можете дуже близько підійти до його робіт. Інтерактивний сайт insidebruegel.net надає зображення всіх картин Брейгеля з колекції віденського Музею в надзвичайно високій роздільній здатності, щоб заглибитися в кожну деталь художника. Впевнені, ви проведете на цьому сайті щонайменше кілька годин.

 

 

Віртуальний тур музеєм Сальвадора Далі

 

Доступний на сайті музею


Дім-музей Далі

 

У Фігерасі розміщується музей Сальвадора Далі - дивовижне місце, де художник ніколи не жив, але який збудовано ще за його життя, на бажання самого Далі, і де художник похований. Щорічно театр-музей Далі приймає сотні тисяч туристів, ну а поки можна прогулятися музеєм завдяки блискуче зробленому 3D-туру. Він реально створений як справжній тур музеєм і, крім усього іншого, наповнений всілякими жартами, нотатками й сюрпризами в стилі Далі. За посиланнями в процесі «екскурсії» можна перейти на YouTube і подивитися прекрасні мініфільми про створення тих чи інших робіт у музеї - наприклад, про знамениту скульптуру Далі «Дощове таксі» з кадилаком, усередині якого постійно йде дощ.

 

 

Екскурсія «Блакитним домом» Фріди Кало

 

Доступна на Google Arts & Culture


 

Спеціально під час карантину Google Arts & Culture відчинили двері в La Casa Azul, музей Фріди Кало, захований у передмісті Мексики. Зупиніться біля будинку 247 на вулиці Calle de Londres у місті Койоакан - і побачите Блакитний будинок Фріди, нехай і віртуально. Гарна вілла з фасадом, пофарбованим в яскраву лазур відповідно до мексиканської традиції - колишній будинок Фріди Кало, яка прожила там більшу частину свого життя. Це був сімейний будинок, який купив її батько в 1904 році. 6 серпня 1907 року в будинку народилася Фріда, і саме тут вона померла 47 років потому. Дух Фріди відчувається всюди. В її ательє перед мольбертом акуратно розставлені пігменти, а на кухні, яка колись вітала друзів Фріди в будинку, зокрема й відомого сусіда Троцького, - грайлива кераміка. Повсякденне життя художниці показано через її сукні, корсети, прикраси, косметику й збережені особисті речі.