Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що закон «Про забезпечення функціонування української мови» необхідно міняти. Про це він заявив в інтерв'ю «Главкому».

«Там є позиції, які будуть сприйматися позитивно, а є ті, які будуть сприйматися негативно. І будь-який політик, особливо в умовах війни і непростої ситуації в державі, повинен думати не про те, як позитивно чи негативно будуть сприйняті його слова щодо мови, а розуміти - об'єднає це українське суспільство чи ні», - зазначив спікер.

За його словами, відповідні законопроєкти зареєстровані в парламенті, але не включені до порядку денного пленарних засідань на найближчі тижні.

На питання, чи є у «Слуги народу» узагальнена основна концепція щодо «мовного» закону, спікер сказав, що фракція в цьому випадку «досить різноманітна».

«Від надто радикально налаштованих на захист української мови депутатів до тих, хто буде займати абсолютно протилежну позицію. Ви це самі бачите. Але більша частина, мені так здається, буде дотримуватися саме центристської позиції, і в цьому питанні так само», - наголосив голова Верховної Ради.

Як відомо, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» набув чинності 16 липня 2019 року.

Нагадаємо, раніше Разумков пояснив, чому під час телеефірів розмовляє російською мовою.