Голова Державного агентства з питань кіно Марина Кудерчук відреагувала на неплатоспроможність Національного центру Олександра Довженка. Зокрема, Кудерчук заперечила, що така ситуація склалася через те, що Держкіно подавало занижені показники для фінансування, повідомляє Тиждень. 

«Ця інформація неправдива - це єдине, що вам можу сказати. Я рекомендую ставити питання Міністерству культури. Це заклад Міністерства культури, не наш заклад. А ми лише в рамках нашої програми держпідтримки кінематографу даємо суму грошей. А в цьому році у зв'язку з секвестром бюджету ми подали для всіх скорочені суми», - сказала Кудерчук.

Вона додала, що напряму з Центру до неї з приводу цієї ситуації не зверталися.

«Контакти з Центром Довженка в нас - тільки в рамках надсилання листів одне одному. З керівником я навіть не знайома. На запрошення познайомитися він не відповів. Щодо фінансування центру, його фінансового стану - це питання до міністерств, не до нас», - додала Кудерчук.

Додамо, що У Міністерстві культури та інформаційної політики переконують, що працюють над вирішенням проблеми з фінансуванням Національного центру Олександра Довженка.

 

Нагадаємо, 28 травня Довженко-Центр оголосив про настання неплатоспроможності, оскільки з початку 2020 року не отримав плановане держфінансування за бюджетною програмою «Державна підтримка кінематографії».

Повідомлялося, що це пов'язано з незатвердженням Міністерством фінансів поданого Міністерством культури та інформаційної політики (МКіП) проекту паспорту програми. Однією з причин незатвердження паспорту є саботаж керівництвом Держкіно організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру - всупереч річному плану підприємства та порядку використання коштів.

 

Генеральний директор Центру Іван Козленко написав заяву про відставку.