Кіногільдіі і профільні союзи підписали документ, який зайняв  22 сторінки. У ньому викладені протоколи безпеки для виробництва фільмів, серіалів і телешоу в епоху коронавірусу.

Список правил співробітники кіногалузі розробили спільно з експертами в області санітарії та епідеміологами.

 

Як зміняться умови зйомок?

Учасники знімального процесу будуть регулярно проходити тестування на коронавірус, вимірювати температуру, використовувати дезінфектори, засоби індивідуального захисту та дотримуватися соціальної дистанціі. Також стане більш частою очищення і дезинфекція приміщень.


Зйомки в студії за участю «живої» аудиторії відтепер не заохочуються. Також, як і задіяння масовки. В разі крайньої необхідності в кожному окремому випадку доведеться розробляти схеми соціального дистанціювання. А для створення масових сцен буде використовуватися комп'ютерна графіка.
Офіційний документ свідчить, що засоби індивідуального захисту повинні надаватися акторам і знімальній групі безкоштовно.

Самою вразливою ланкою є актори. Адже вони не можуть носити в кадрі захисні маски. А сценарій не завжди дозволяє їм дотримуватися дистанції. Тому акторам доведеться частіше проходити тестування разом з тими, хто працює з ними на одному майданчику.
Неможливо також дотримуватися жорстких правил, якщо в сценах передбачені бійки або ж використання складного гриму.

 

 

Хто оплатить нові порядки?

Після підписання документа залишилися питання, на які поки немає відповідей. Наприклад, чи життєздатні ці правила, як вони будуть працювати, а головне, хто буде оплачувати їх дотримання.

Автори документу не пояснили, хто буде покривати витрати, наприклад, на численні тестування, очисні роботи, моніторинг безпеки.
За свідченням експертів, втрати Голлівуду через пандемію на кінець травня сягнули близько 17 мільярдів доларів.

 

 

За матеріалами CNN та Вокруг света