Німеччина продовжує послаблювати карантинні обмеження. Сенат оголосив, що культурні заходи просто неба будуть дозволені з 2 червня, але театри, швидше за все, будуть закриті до вересня. Однак, Берлінер ансамбль вже показав, як буде виглядати театр після відкриття, повідомляє The Guardian. 

Театр прибрав 500 місць з 700, щоб дотримуватися соціального дистанціювання у 1,5 метра.

 

The Berliner Ensemble sets out its new seating plan. Photograph: Fabrizio Bensch/Reuters

 

«Ми хочемо створити особливий досвід, який закріпиться в емоційній пам'яті людей», - сказав художній керівник Олівер Різ (Oliver Reese).

Театр скасує антракти, щоб уникнути скупчення людей. Замість цього глядачам дозволяється виходити з зали, коли їм це необхідно. 

Ціни на квитки не зміняться, оскільки театр отримує допомогу від держави.

«Якби ми підвищили ціни на квитки, це стало б фатальним сигналом для суспільства, в якому зараз багато людей борються за свої кошти до існування», - відзначив Різ. 

 

September restart ... Oliver Reese, director of the Berliner Ensemble theatre. Photograph: Fabrizio Bensch/Reuters

 

Відстань між краєм сцени і першим рядом глядачів складатиме 3 метри, а кілька дверей до зали залишать відкритими для циркуляції повітря.  

Деякі постановки театру доведеться прибрати. Наприклад ,«Макбет», де актори цілуються. Або ті, де на одній сцені знаходиться занадто багато акторів одночасно. 

«Між 1603 і 1610 роками лондонський театр «Глобус» неодноразово закривався на місяці через бубонну чуму, і все ж цей період був одним із золотих часів театру. Я сподіваюся, що театри переживуть і цю пандемію. Бажання поділитися досвідом, сміятися разом і дихати разом - це не те, що ви можете назавжди відключити або замінити чимось», - сказав Томас Остермайер, художній керівник берлінського театру «Шаубюне».