Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко вважає, що російськомовні серіали, вироблені в Україні українською командою, сприяють розвитку української індустрії та економіки.

Про це він заявив в етері програми «Мокрик По Живому» на hromadske, коментуючи заяву продюсерки серіалів та фільмів телеканалу «1+1» Олени Єремєєвої про те, що мелодрами українською мовою знімати невигідно, а комедії - навпаки.

«Говорила вона, скоріше, про комерційну складову серіалів, які виробляються українською мовою. Якщо це україномовні комедії, то вони, в першу чергу, реалізуються в Україні», - зазначив Ткаченко.

Пізніше він пояснив, що виробництво великої кількості серіалів - це «питання економіки для каналів», а Державне агентство України з питань кіно «практично жодної копійки не вклало» у виробництво українськомовних серіалів.

«До російської мови долучається економіка, пов'язана з можливостями продажу цих (тобто російськомовних - ред.) серіалів Росії. Тому й відбувається такий дискурс стосовно того, що російської мови занадто багато в українському телепросторі», - додав міністр.

«Для мене в цьому дискурсі важливе інше: якщо продукт виробляється в Україні, українськими авторами, українськими режисерами, українськими акторами і навіть російською мовою - я вважаю, це на благо як індустрії, так і економіки», - заявив Ткаченко.

Водночас він додав, що просувати українські ідеї та українські наративи можна виключно українською мовою.