Понад 135 тисяч світлин були представлені на конкурс професійних фотографів Sony World Photography Awards. Зараз названі переможці, серед яких представник України.

 

Природа та її захисники

 

 

Пабло Альбаренга (Уругвай). Цю серію, яку автор назвав "Насіння спротиву", становлять знімки, на яких показані захисники природи Південної Америки й та природа, яку вони захищають. На цій світлині - Нанту з Еквадору та тропічний ліс. Категорія "Креатив". Перше місце. Альбаренга визнаний також фотографом року та отримав 25 тисяч доларів призових.

 

Архітектура для зимового рибальства

 

 

Сандра Хербер (Канада). Ця серія фотографій демонструє тимчасові будиночки, зведені любителями зимової рибалки на озері Вінніпег. Найохочіше тут ловлять судака, щуку та озерного осетра. Категорія "Архітектура". Перше місце.

 

Наче справжні

 

Дідьє Бізе (Франція). Це не справжні діти, а силіконові ляльки, вироблені з максимальним реалізмом і в натуральний розмір. Кажуть, що вони допомагають підготуватися до материнства. Категорія "Документальна фотографія". Друге місце.

 

Робот замість людини?

 

 

Алессандро Гандольфі (Італія). Фоторгаф обрав дуже незвичну тему, розповівши про те, як наука та науковці намагаються подолати тлінність людського життя. Серед багатьох об'єктів - і цей японський робот-гуманоїд. Категорія "Натюрморт". Перше місце.

 

Біда з нафтою

 

 

Робін Гінш (Німеччина). Німецький фотограф назвав свою серію Wahala - "Біда". Вона демонструє, до яких страшних наслідків для природи та людини призводить видобуток нафти й газу вздовж ріки Нігер в Африці. У категорії "Довкілля", новій у конкурсі, ця серія посіла перше місце.

 

Шляхи України

 

 

Саша Маслов (Україна). Фотограф, який народився і виріс у Харкові, останніми роками живе переважно в Нью-Йорку й часто публікується в американських журналах. Його спеціалізація - портрет. Серія, яку відзначило журі Sony Photography World Awards, розповідає про співробітниць української залізниці. Категорія "Портрет". Третє місце.

 

Реслінг у Сенегалі

 

 

Анхель Лопес Сото (Іспанія). Реслінг - спортивне борцівське шоу. У Сенегалі реслінг навіть більш популярний за футбол. Серія присвячена борцям та їхнім тренуванням у Дакарі. Категорія "Спорт". Перше місце.

 

Панголіни в небезпеці

 

 

Брент Стіртон (Південна Африка). Він назвав свою серію "Панголіни в небезпеці". Цих ссавців залишилося у світі зовсім небагато. На них полюють браконьєри - заради м'яса та лушпиння, якому приписують лікарські властивості. Категорія "Світ природи і дикі тварини". Перше місце.

 

Невеселі вихідні

 

 

Хашем Шакері (Іран). Так ці 12-річні дівчата проводять вихідні. Невесело. Їхні родини вимушені були залишити Тегеран через те, що жити в ньому стало надто дорого, і перебратись до спального району міста-супутника за 30 кілометрів від столиці Ірану. Категорія "Відкриття". Друге місце.

 

Зникле озеро

 

 

Флоріан Руїз (Франція). Його мотив - отруєна пустеля на місці, де колись було озеро Лобнор. Висохле озеро використовували в Китаї як полігон для випробувань атомної зброї. Категорія "Пейзаж". Друге місце.

 

Між світом і святинею

 

 

Ронні Бенерт (Німеччина). Німецький фотограф знімав храми в Японії, і ця серія називається "Торії". Ці ритуальні ворота без стулок перед входом в святилища - межа між світським і божественним просторами. Категорія "Пейзаж". Перше місце.

 

Рани Гонконгу

 

 

Чунь Мінь Ко (Китай, Гонконг). Цикл портретів учасників протестів проти спроб центральної влади в Пекіні остаточно прибрати до рук Гонконг. Фотограф назвав серію "Рани Гонконгу". Категорія "Документальна фотографія". Перше місце.