Після суперечливого зняття пам'ятника радянському маршалові Іванові Конєву в Празі в квітні цього року командувач Червоної армії часів війни повернувся до столиці Чехії, ще й у великих кількостях.

У Празі в рамках щорічного фестивалю вуличних скульптур чеські художники Томаш Вранов, Мартіна Павелкова і Вацлав Мінаржік встановили 12 зменшених копій знятого раніше пам'ятника радянському маршалові Іванові Конєву. Вони розмальовані в стилі, наприклад, суперкіногероїв Бетмена і Супермена, а також Джокера, і навіть Адольфа Гітлера, розповідає Радіо Свобода.

Відносини Праги й Москви останніми місяцями загострилися на тлі того, що чехи вважають дедалі більшою агресивністю Росії в насаджуванні її тлумачення історії.

У центрі суперечки був демонтаж в одному з районів Праги пам'ятника Конєву, армія якого завершувала визволення столиці тодішньої Чехословаччини 9 травня 1945 року. Влада міського району заявила, що монумент буде перенесений у музей, а на його місці постане новий пам'ятник, який вшанує визволення міста.

Росія з гнівом відреагувала на цей крок, і напруженість ще більше посилилася після того, як чеські ЗМІ повідомили, що Москва планувала отруїти трьох празьких політиків у помсту за підтримку кроків, які дратували Росію, включаючи зняття статуї Конєва. За словами чеських чиновників, твердження про змову пізніше виявилися обманом і результатом «внутрішнього конфлікту» в посольстві Росії.

 

Фігурки «маленького Конєва» – такі, як ця, розмальована під Бетмена, – розмістили вздовж вулиці в Празі імені маршала Конєва, Конєвової

Фігурки «маленького Конєва» - такі, як ця, розмальована під Бетмена, - розмістили вздовж вулиці в Празі імені маршала Конєва, Конєвової

 

Радянський Супермен також є серед виставлених фігурок під назвою «Конєвмен»

Радянський Супермен також є серед виставлених фігурок під назвою «Конєвмен»

 

 

Такий вигляд мав пам’ятник Іванові Конєву в Празі перед скандалом

Такий вигляд мав пам'ятник Іванові Конєву в Празі перед скандалом

 

Пам’ятник Конєву лежить на землі після того, як його 3 квітня зняли з постаменту

Пам'ятник Конєву лежить на землі після того, як його 3 квітня зняли з постаменту

 

Цього разу Конєв пропонує Празі полегшений погляд на себе…

Цього разу Конєв пропонує Празі полегшений погляд на себе...

 

…а також більш провокаційний

...а також більш провокаційний

 

 

 

Виставка вуличних скульптур Конєва триватиме у Празі до кінця вересня

 

Виставка вуличних скульптур Конєва триватиме у Празі до кінця вересня