Публічні бібліотеки в Гонконзі призупинили видачу декількох політологічних та історичних праць для перевірки їх змісту на відповідність новому китайському закону про національну безпеку в Гонконзі. Серед авторів, чиї книги вилучені з бібліотек, - юний активіст руху за демократію в Гонконзі Джошуа Вонг.

Книги перевіряють на відповідність закону про національну безпеку в Гонконзі. Серед іншого, закон встановлює відповідальність за заклики до сепаратизму і розпалювання ненависті до чинної владі, будь то комуністична влада в Пекіні або лояльний йому уряд Гонконгу.

 

Незабаром після того як закон вступив у силу, в Гонконзі відбулися демонстрації та зіткнення з сотнями затриманих.

Вступ в силу закону призвів до розформування руху Demosisto, членом якого є Джошуа Вонг, який став одним з медійних осіб гонконгських протестів.

У Департаменті культурних послуг і дозвілля міста газеті South China Morning Post підтвердили, що припинена видача двох книг Вонга і книги члена законодавчих зборів Тані Чань "Подорожі в пошуках їжі і справедливості". Також недоступними стали шість праць політичного теоретика Чин Вана, який відстоював необхідність широкої автономії Гонконгу.

Вилучені книги Вонга називаються "Я не герой" і "Я не дитина: до і після 18 років". Першу Вонг написав в 2013 році, вона присвячена його багаторічній участі в протестних рухах в Гонконзі (Джошуа Вонг 23 роки).

"Не тільки каральні заходи. Закон про національну безпеку вводить цензуру, як на материку, в цьому міжнародному фінансовому місті. Хоча мої книги були опубліковані за кілька років до початку протестів проти закону про екстрадицію, сьогодні вони піддалися цензурі", - прокоментував Вонг вилучення своїх книг.

 

 

Таня Чань - очільниця альянсу законодавців-демократів в Законодавчих зборах Гонконгу. Її книга "Подорожі за їжею і справедливістю" була видана в 2014 році. У коментарі газеті South China Morning Post вона сказала, що не розуміє, чому вилучили саме її книгу. В уряді обіцяли, що закон про національну безпеку не матиме зворотної сили, підкреслила вона.


Велика частина  підпавших під цензуру книг - це роботи Горація Чин Ван-кана, більше відомого під псевдонімом Чин Ван. Його називають основоположником сучасного локалізму - історичного вчення, яке ставить на перший план світової історії громадські інститути місцевого рівня.

У книзі "Гонконг як місто-держава" ("On the Hong Kong City-State"), що вийшла в 2011 році, Чин Ван аналізує політичний підхід Пекіна до не так давно потрапившого в його руки від Британії Гонконгу і відповідає на нього філософією локалізму, пропонуючи городянам завжди ставити свої інтереси на перше місце.

У списку цензурованих книг - роботи вченого про суверенітет міста-держави.

 

Библиотека в Гонконге

 

Член виконавчої ради Гонконгу Ронні Тонг Ка-Ва в коментарі SCMP заявив, що вилучення книг на період перевірки не обмежує нічиї права.
"Державним установам було б неправильно і незаконно заохочувати читання текстів, які можуть спонукати людей порушити закон, тому я не вважаю, що їх вилучення з публічної бібліотеки - це неправильно," - сказав він.

Закон "Про вдосконалення правової системи і правозастосовчого механізму Гонконгу" вступив в силу 30 червня. Він дає владі Китаю широкі можливості для обмеження громадянських свобод в автономії. За злочини, що загрожують національній безпеці, жителям Гонконгу тепер може загрожувати довічне ув'язнення.