Учасники археологічної експедиції, які нині розкопують ділянку в Цивільному дворі Білгород-Дністровської фортеці, дістали із землі  паперовий тумар (оберіг - згорнутий в трикутник листочок паперу з рядками з Корану) віком не менше 300 років.


Про це повідомив головний консультант експедиції доктор історичних наук Андрій Красножон, пише "Думская".

 

 

«Папір збереглся чудово, що перетворює знахідку в унікальну. Особливо на цьому пам'ятнику. Умовою збереження предмета послужило як якість матеріалу, з якого він зроблений, так і властивості грунту. Повністю розгорнути амулет і прочитати текст спробуємо пізніше але вже зараз можна бачити арабську фразу: «Написано від страху [перед Аллахом?] ...» і три цифри: 007 (велика спокуса бачити в них фрагмент дати по хиджре: 1007 = 1598/99 рр .) », - розповів Красножон.


На думку вченого, знахідка може доповнити відомості про життя людей в Аккермані в першій половині XVIII століття, коли в місті народився і жив знаменитий турецький вчений, богослов Мухаммед аль-Аккермані, що став згодом кади (суддею) міста Мекка.


«Є підстави припускати, що Аккерман був свого роду центром ісламського вчення в Північно-Західному Причорномор'ї зазначеного століття. Так що, історичний контекст зробленої знахідки більш ніж примітний », - зазначає Красножон.


Нагадаємо, кореспондент «Думської» кілька днів тому побував на розкопках в Білгород-Дністровської фортеці. Першими знахідками стали бронзовий ключ, турецька кинджал і гарматне ядро ​​XVIII століття. У перші ж дні вчені розкрили фрагмент середньовічного турецького приміщення, що примикає до південної стіни фортеці.