На Полтавщині розпочався міжнародний кобзарський фестиваль. Організував його на своєму подвір'ї на Пирятинщині Юрій Фединський. Туди з'їхалися учасники з України та США. Протягом трьох днів вони співатимуть українські народні пісні, ліпитимуть з глини та гратимуть на різних музичних інструментах, розповідає Суспільне.

 

Із двома лірами з Рівного на Полтавщину приїхав Андрій Ілляшук. Вперше до рук цей інструмент чоловік взяв 10 років тому.

"Традиційна ліра має три струни. Вона має коробку-резонатор, як і багато інших інструментів (гітара, скрипка). Основне, що тут видобуває звук, це колесо, яке треться по струнах, і ми отримуємо звук. На ньому грали мандрівні співці - лірники. Вони були незрячі й разом з поводирями мандрували Україною", - розповідає учасник фестивалю Андрій Ілляшук.

 

Етно-фестиваль на Полтавщині

Суспільне Полтава

 

Крім Андрія, на міжнародний кобзарський фестиваль завітали учасники з України та Америки. Із Полтави приїхала й Людмила Верещагіна. Вона виготовляє ляльки-мотанки.

"Я беру ось таку тканину, щоб вона була об'ємною. Вкладаємо і всередині робимо їй уста. Тепер ми робимо писочок, вушка і ріжки. Вушка вирізаємо з такої ж тканини. Ріжки можуть бути різні. Я робила з березових бруньок, але вони розпадаються. Тому я взяла ось такі ріжки", - розповідає учасниця фестивалю Людмила Верещагіна.

 

Суспільне Полтава

 

"От я звик до фестивалів, коли є регламент, програма, хтось організовує. Тут така сімейна, дружна атмосфера. Воно йде усе спокійно й невимушено", - каже відвідувач фестивалю Ярослав Гончар.

Українські народні пісні на своїй скрипці виконує Олег Бут.

"Ми їздимо в села до старих людей, записуємо найцікавіше і виконуємо без жодних змін у тій же манері та на тих же інструментах, відтворюючи як було раніше", - каже учасник фестивалю Олег Бут.

Фестиваль організовує на власному подвір'ї на Пирятинщині Юрій Фединський. В Україні він проживає останні 10 років, а сам родом з США. Цим заходом, каже, хоче відтворити, зокрема, українські традиції.

 

Заготовки музичних інструментів з етно-фестивалю

Суспільне Полтава

 

"Це ідеальні умови, щоб слухати кобзарство. Ти не конкуруєш з автомобілями, автобусами чи радіо. Тут вітер і пташки. Щоб це не було щось штучне, дивне, спотворене. Ми бачимо, що сидить дід і грає на бандурі. А чи справді кобзарство було таким? І хтось скаже, що ні, це не так, це щось радянське або американське. Ми шукаємо втрачену інформацію", - розповідає організатор фестивалю Юрій Фединський.

Міжнародний кобзарський фестиваль на Полтавщині організовують шостий рік поспіль. Триватиме він ще два дні - до 26 липня включно.