Безкоштовні пішохідні екскурсії по найбільш пам'ятних місцях подій київського Майдану-2014 проводитиме у серпні Національний музей Революції Гідності (Музей Майдану).

 

Як повідомляє Укрінформ, про це музей інформує на своїй сторінці у Facebook.

"Маршрут стартуватиме з однієї з "фортець" протестувальників - Будинку профспілок, де нині розміщено Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану. Відвідувачі побачать із середини відновлений Будинок профспілок, який свого часу мало не перетворили на приміщення для приватних розважальних закладів. Тут можна ознайомитися з експозицією "Назустріч свободі", в якій зібрано найцікавіші артефакти часів Майдану", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що далі екскурсійний маршрут включає огляд виставкового проєкту "Століття нескорених" біля стели на Майдані. Тут розповідається про історію легіону УСС, добу УНР, Холодний Яр, УПА, повстанців у таборах ГУЛАГу, дисидентів, Революцію на граніті, Помаранчеву Революцію, Революцію Гідності.

 

Звичайно ж, екскурсія пройде алеєю Героїв Небесної Сотні, де відбувалися найгарячіші події Революції Гідності і де можна побачити ліхтарний стовп, на якому збереглися кульові отвори від пострілів під час подій 18-20 лютого 2014 року.

"Музей Майдану врятував цей артефакт від демонтажу внаслідок пошкоджень під час ДТП на алеї", - підкреслили у музеї.

Далі учасники екскурсії у супроводі гіда завітають до виставкового простору просто неба "М³: Майдан. Меморіал. Музей" ("Куб") на місці майбутньої будівлі Національного музею Революції Гідності. Там можна оглянути виставку, присвячену подіям трьох українських революцій і створенню Меморіалу Небесної Сотні та Музею Революції Гідності.

Тривалість пішохідної екскурсії - 60 хвилин. До екскурсії безкоштовно може приєднатися кожен бажаючий, але за попередньою реєстрацією, оскільки з огляду на карантин кількість осіб у групі обмежена.

 

Екскурсій буде чимало - по три кожного тижня, тому всі бажаючі зможуть потрапити на них. Початок екскурсій о 13.00 - 5, 12, 19, 26 серпня і о 18.00 - 4, 6, 11, 13,18, 20, 25, 27 серпня.

При потребі можна замовити екскурсію англійською, французькою або польською мовами, зазначають організатори.

Також в музеї нагадали, що на екскурсії потрібно бути у захисній масці і тримати дистанцію у 1,5 метра.