Одну з найвідоміших картин Рембрандта "Нічна варта" у Нідерландах демонструють у будинках для літніх людей, які перебувають у групі ризику стосовно коронавірусу.

 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі з посиланням на RTV Oost.

"Музеї знову відкриті, але не для людей похилого віку, які у групі ризику. Тож Рейксмюсеум вирушив з "Нічною вартою" до будинків для літніх", - ідеться у повідомленні.

Оригінал шедевра залишається у музеї в Амстердамі, а у будинках для літніх показують високоточну копію картини, яка практично не відрізняється від оригіналу.

На показах співробітники музею розповідають історію написання картини, звертають увагу на деталі, а далі всі охочі можуть зблизька помилуватися витвором.

 

Картину "Нічна варта" Рембрандт створив 1642 року на замовлення Стрілецького товариства капітана Франса Баннінга Кока - загону громадянського ополчення Нідерландів, яке побажало прикрасити своє нове приміщення груповими портретами шести рот.

За свою історію «Нічна варта» перенісла кілька актів вандалізму. У 1700-х роках від неї були відрізані великі шматки, у 1911-му чоловік вдарив картину ножем, а у вересні 1939-го її евакуювали перед нападом нацистів і сховали у печері.

 

 

Фото: RTV Oost Jolande Verheij