Організатори конкурсу Ukrainian Young Book Design Awards створили онлайн-виставку з роботами 20-ти дизайнерів, які потрапили до шортлиста конкурсу. Переглянути роботи можна на сторінці виставки.

 

Виставку створили завдяки підтримці Українського культурного фонду, Спершу вона планувалася в офлайн форматі, однак пандемія вірусу COVID-19 спонукала організаторів переформатувати задум під онлайн, пише Читомо.

 

На сайті онлайн-виставки можна переглянути роботи 20-ти відібраних учасників конкурсу, дізнатися детальніше про конкурс, його членів журі та партнерів. Кураторки та співзасновниці The Naked Room Марія Ланько та Лізавета Герман проаналізували кожну із робіт 20-ти відібраних учасників - їхні тексти також можна знайти на сайті.

 

Tetyana Kalyuzhna

 


Olena Reshetnikova

 


Dobysheva Alisa

 


Nazar Yaremchuk

 


Agnieszka Tchorzewska

 

 

Як відомо, у 2020 році в конкурсі взяли участь близько 400 дизайнерів з 13 країн світу: України, Польщі, Чехії, Австрії, Португалії, Німеччини, Італії та інших країн.

 

Роботи відбирало журі у складі Сергія Майдукова, Варвари Перекрест, Ольги Жук, Антона Борзова та Ольги Протасової. Із цих 20-ти учасників наприкінці серпня оберуть по одному переможцю у кожній номінації, а ще один учасник отримає Гран-прі та грошовий приз €500.

 

Ukrainian Young Book Design Awards був заснований видавництвом «Основи» та дизайн-студією Hooga.design у грудні 2018 року. Конкурс має стати платформою для відкриття нових імен у книжковому дизайні та допомогти талановитим початківцям заявити про себе. До участі запрошують учасників зі всього світу. Водночас організатори прагнуть ввести український книжковий дизайн у світовий контекст.