Фільм режисерки Хлої Чжао "Земля кочівників" отримав "Золотого лева" - головну нагороду Венеційського кінофестивалю. Фільм української режисерки Наталі Ворожбит "Погані дороги" отримав Verona Film Club Award у паралельній програмі  Венеційського кінофестивалю "Тиждень критики".

 

Нагороду, яку отримав український фільм, присуджують "найбільш інновативній стрічці в конкурсі".

"Вітаю усіх з Днем українського кіно, а чудо-команду "Поганих доріг" з нашою маленькою перемогою на великому фестивалі!" - прокоментувала Ворожбит у Facebook.

 

Наталя Ворожбит

 

"Погані дороги" - дебютний фільм драматургині Наталі Ворожбит, поставлений за її однойменною п'єсою. П'єсу ставили у Лондоні та Києві. Прокат "Поганих доріг" заплановано на наступний рік.

У стрічці йдеться про чоловіків та жінок, життя яких торкнулася війна. Герої - мешканці Донбасу та українські військові, які знаходяться по обидві сторони лінії розмежувань.

 

Фільм режисерки Хлої Чжао "Земля кочівників" отримав головну нагороду Венеційського кінофестивалю. Головну роль у цій кінострічці зіграла американська акторка і володарка двох "Оскарів" Френсіс Мак-Дорманд. Її героїня, втративши роботу у своєму містчку в Неваді, починає подорожувати по американських штатах та зустрічає інших людей, які опинилися в схожій ситуації. Вона подорожує у своєму фургоні і влаштовується на різні сезонні роботи.

 

Кадр із фільму Земля кочівників із акторкою Френсіс Мак-Дорманд

Кадр із фільму "Земля кочівників" із акторкою Френсіс Мак-Дорманд

 

"Срібний лев" за найкращу режисуру отримав режисер Кійосі Куросава за фільм "Дружина шпигуна", а "Срібного лева" гран-прі журі - режисер мексиканської антиутопії "Новий порядок" Мішель Франко. Також журі нагородило спеціальним призом російського режисера Андрія Кончаловського за фільм "Дорогі товариші!" про розстріл робітників, які страйкували у Новочеркаську у 1962 році.

 

Краща акторка - Ванесса Кірбі (Фрагменти жінки)

Краща акторка - Ванесса Кірбі ("Фрагменти жінки")

 

П'єрфранческо Фавіно ("Наш батько") був визнаний кращим актором, а кращою актрисою - Ванесса Кірбі ("Фрагменти жінки"). Чайтанья Тамхане отримав приз за кращий сценарій за фільм "Учень".

 

Акторка Кейт Бланшетт цього року очолила журі кінофестивалю

Акторка Кейт Бланшетт цього року очолила журі кінофестивалю

 

Церемонія нагородження відбулась на острові Лідо у Венеції. 77-й Венеційський кінофестиваль проходив з 2 по 12 вересня і став першим відомим кінофестивалем, який цього року пройшов за участі глядачів попри пандемію коронавірусу. Цього року журі конкурсу очолювала австралійська акторка Кейт Бланшетт.