Голова Українського оскарівського комітету Алік Шпилюк та автори фільму "Атлантида" ("Atlantis" - англ.) упевнені, що у драми режисера Валентина Васяновича хороші шанси на премії "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії "Міжнародний повнометражний фільм".

"Практично в цьому складі Український оскарівський комітет працює з 2016 року. Як на мене, за ці роки, мені здається в "Атлантиди" найбільші шанси порівняно з минулими претендентами", - сказав Шпилюк на прес-конференції за результатами національного відбору на висування на премію "Оскар" від України відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна".

За словами продюсера фільму Володимира Яценка, з кожним фільмом, який висувається на "Оскар", Україна отримує новий досвід.

"Цього разу у нас за плечима є дуже велика перемога - перемога на Венеції (Венеціанський кінофестиваль - ІФ), це справді дуже великий плюс. Також тепер у нас є американський дистриб'ютор. Це дуже важливо, тому що саме він докладає багато зусиль для того, щоб фільм успішно отримав номінацію або потрапив у шорт-лист", - додав він.

Окрім того, за його словами, на цьому етапі фільм супроводжує іменитий піар-агент, що сприятиме результату. "Ми в хорошій формі", - наголосив продюсер.

Режисер "Атлантиди" Васянович також зауважив, що "наразі у нас все є, щоб потрапити в шорт-лист".

93-та церемонія вручення премії "Оскар" за досягнення в галузі кінематографу 2020 року відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі (США).

 

Фільм  «Атлантида» Валентина Васяновича розповідає про двох друзів-ветеранів, які працюють на металургійному заводі в 2025 році. Один із них не може здолати посттравматичний синдром після війни на Донбасі й одного дня робить фатальний крок у розпечену лаву. Згодом завод закривають зарубіжні власники, і його товаришеві доводиться шукати собі нову роботу. Ця нова робота приводить його до несподіваних знайомств і волонтерського долучення до однієї дуже непростої, проте важливої справи.

 

 

Стрічка здобула перемогу в офіційній конкурсній програмі «Горизонти» 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю, а також отримала спеціальний приз журі на Міжнародному кінофестивалі в Токіо. 

Фільм було також представлено у програмі Contemporary World Cinema Міжнародного кінофестивалю у Торонто. Серед фестивальних здобутків «Атлантиди» - Гран-прі міжнародних кінофестивалів Les Arcs Film Festival (Франція), Tromsø International Film Festival (Норвегія) та «Лістапад» (Білорусь), спеціальний приз журі міжнародного кінофестивалю у Токіо (Японія), премія за найкращу операторську роботу на міжнародному кінофестивалі у Севільї (Іспанія).

Українська прем'єра відбудеться на Одеському кінофестивалі, який пройде з 25 вересня по 3 жовтня в онлайн-форматі.