У Єгипті відкрилася виставка 59 саркофагів, створених за часів XXVI династії Єгипту (близько 2500 років тому). Знахідка в селі Саккара неподалік від єгипетської столиці Каїра є однією з найбільших за останні роки в країні.

 

Про це повідомляє пресслужба міністерства у справах туризму й античності Єгипту, пише ВВС.

Дерев'яні саркофаги, представлені на виставці в місті Ґіза, збереглися настільки добре, що на них видно кольори, в які їх розмальовували. За словами єгипетських археологів, на місці розкопок у Саккарі їм вдалося знайти ще кілька саркофагів, тож роботи там триватимуть.

 

 

Окрім саркофагів, на виставці також представлені 28 статуеток єгипетського бога Сокара, одного з найстаріших богів померлих у Єгипті, який відігравав значну роль у житті тогочасних єгиптян. Усі ці знахідки лежали в трьох шахтах глибиною 10-15 метрів у гробниці.

 

Саркофаги виглядають так, як ніби їх зробили зовсім недавно


Після того, як археологічні роботи в Саккарі завершаться, всі знахідки перенесуть у Великий Єгипетський музей у Каїрі. Його мають відкрити у 2021 році.

 

 

Майже у всіх саркофагах знаходяться мумії священнослужителів і високопоставлених чиновників.

 

 

Саркофаги були знайдені в трьох спеціально для цього зроблених шахтах і були розташовані один над іншим.

 

 

 

Саркофаги лежали недоторканими дві з половиною тисячі років

 

 

 

Які ще мумії покояться в Саккарі ось уже більше двох тисяч років, поки невідомо.

 

 

Розкопки в Саккарі розпочалися в серпні цього року. У вересні там знайшли 27 саркофагів - це найбільше з 2019 року відкриття гробниці з такою великою кількістю саркофагів. Йдеться про некрополь Ель-Ассасіф, де виявили 30 саркофагів із муміями - тоді влада Єгипту називала його найбільшим археологічним відкриттям у країні за останні 50 років.