Ласкаво просимо до світу мікрофотографії. Починаючи від 1975 року, журі конкурсу Nikon Small World відзначає найкращі фото, зроблені за допомогою мікроскопічної техніки. У добірці DW - перша десятка переможців 2020 року.

 

1 місце. Риба даніо-реріо

 

 

Здається, начебто художник пензлем акуратно вивів і розмалював кожну луску на спині цієї риби. Насправді це фотознімок риби даніо-реріо у чотирикратному збільшенні. На фото чітко видна блакитна луска й лімфатичні судини помаранчевого кольору. На цьогорічному конкурсі Nicon Small World ця світлина посіла перше місце.

 

2 місце. Ембріон риби-клоуна

 

 

На цьому знімку фотограф задокументував розвиток ембріона риби-клоуна - перший день, третій день (ранок і вечір), п'ятий та дев'ятий дні. Усі мальки цієї риби спочатку мають чоловічу стать. Лише з часом деякі з них перетворюються на самок. Десятикратне збільшення.

 

3 місце. Равлик

 

 

...точніше різнобарвний язик равлика, так звана радула. Особливість цього органу в малюсків полягає в тому, що він діє як терка. На ньому розташовані численні хітинові зуби. За допомогою радули малюски можуть зішкрібати з поверхні поживу, дрібнити та затягувати її до пащі. 40-кратне збільшення.

 

4 місце. Сяючі спори грибів

 

 

Грибниця - вегетативне тіло грибів - складається з тонких ниткоподібних гіфів та спор. 63-кратне збільшення.

 

5 місце. Нічний метелик

 

 

Ці нічні метелики (Agrotis infusa), яких ще називають метелики-богонги, водяться в Австралії та здатні долати тисячі кілометрів у повній темряві, орієнтуючись при цьому за допомогою магнітного поля Землі. П'ятикратне збільшення.

 

6 місце. Хебе

 

Хебе - цей рід рослин із родини подорожникових, названий на честь грецької богині юності. Найчастіше ця рослина зустрічається в Новій Зеландії. На фото в десятикратному збільшенні зафіксований пилок хебе.

 

7 місце. Білкові внутрішньоклітинні структури

 

 

Мікротрубочки (на знімку - помаранчевого кольору) є білковими внутрішньоклітинними структурами, які відіграють роль скелета клітини. Клітинне ядро має на знімку бірюзовий колір. 63-кратне збільшення.

 

8 місце. Маленький хамелеон

 

 

Ембріон хамелеона. Він потребує для розвитку багато часу, у деяких видів цей процес займає понад два місяці. Але після вилуплення подальший розвиток відбувається вже швидко. Десятикратне збільшення.

 

9 місце. Гіпокамп

 

 

Так виглядають зв'язки між нервовими клітинами гіпокампу. Це частина лімбічної системи головного мозку, яка є головним центром під час переходу короткочасної пам'яті в довготривалу. Це одне з небагатьох місць головного мозку, де утворюються нові нейрони. 63-кратне збільшення.

 

10 місце. Дафнія

 

 

Велика дафнія - морська блоха, знята великим планом. Десятикратне збільшення.