У Франції розпочинається Каннський кінофестиваль, що відбудеться 27-29 жовтня 2020 року.  Цього року через пандемію коронавірусу він має символічний характер - триватиме три дні і буде показано лише чотири фільми. Медіа вже описують його як мініфестиваль. Спочатку фестиваль мав відбутися у травні. Однак його скасували через локдаун, що було введено по всій країні.


Мініфестиваль відбувається в умовах санітарних обмежень, що є обов'язковими на території всієї Франції.

Він відбудеться в Палаці фестивалів і конгресів за скороченою програмою. У межах кінофестивалю покажуть чотири фільми із 56 фільмів офіційної програми: «Справжні матері» Наомі Кавасе (Японія), «Початок» Деі Кулумбегашвілі (Грузія), «Тріумф» Еммануеля Курколя та «Два Альфреда» Брюно Подалідеса (Франція).

У межах програми Cinéfondation покажуть відібрані для конкурсу короткометражні фільми й стрічки молодих режисерів, за які журі присудить нагороди. Водночас головну нагороду фестивалю «Золоту пальмову гілку» за найкращий фільм фестивалю цьогоріч не вручатимуть.

Інші  нагороди буде вручати у четвер журі у зменшеному складі. Американський режисер Спайк Лі, що мав очолювати журі, скасував приїзд у Канни, так само, як і більшість світових зірок. Тож на червоній доріжці з'являться лише французькі митці, обов'язково у масках.

Організатори надіються, що фестиваль заохотить продюсерів фінансувати наступні фільми та підтримає кіногалузь, яку сильно зачепила пандемія коронавірусу.

 

 

Наступний 74-й Каннський кінофестиваль має відбутися з 11 по 22 травня 2021 року.