У четвер ввечері шотландський письменник Дуглас Стюарт за свій дебютний роман «Шуґґі Бейн» був оголошений у Лондоні лауреатом Букерівської премії 2020 року, однієї з найпрестижніших нагород у галузі літератури англійською мовою, йдеться на сайті премії.

 

 

Церемонія проходила онлайн, і Стюарт з'явився на спеціальному екрані, щоб отримати приз в розмірі 50 000 фунтів стерлінгів.

 

Роман "Шуґі Бейн" заснований на автобіографічному досвіді дитинства автора. Це - розповідь хлопчика, який виріс у Глазго в часи Маргарет Тетчер за матір'ю, яка бореться з алкогольною залежністю. Стюарт присвятив цю книгу своїй мамі: вона померла від алкоголізму, коли йому було 16 років.

"Шуґі Бейну судилося стати класикою - зворушливим, захоплюючим і нюансованим портретом згуртованого соціального світу, його людей та його цінностей. Історія, що розбиває серце, розповідає про безумовну любов між Агнес Бейн, яку важкі життєві обставини привели до алкоголізму, та її молодшим сином. Шуґі намагається впоратися з відповідальністю не на його вік - врятувати мати від себе та, одночасно, намагається впоратися з відчуттям власної інакшості", - сказала про книгу одна із судей премії, редакторка та літературна критикиня Маргарет Бушбі.

Вона наголосила, що роман повен глибоких емоцій, співчутливо описаними персонажами та точними спостереженнями.

 

Стюарт  після закінчення Королівського коледжу мистецтв  переїхав до Нью-Йорка, щоб розпочати кар'єру дизайнера одягу, працюючи з відомими брендами. Почав писати у вільний час десять років тому. Відтоді його твори з'явилися в LitHub і The New Yorker. Стюарт сказав в інтерв'ю сайту Букерівської премії, що зараз закінчує свій другий роман.

Міжнародну Букерівську премію вручають з 2005 року авторам, твори яких були перекладені англійськю мовою і опубліковані в Сполученому Королівстві та Ірландії. До 2015 року переможців оголошували один раз на два роки, потім - щороку.