«СПАЛАХ» - документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь. Кожен епізод розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики та кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу. Для проєкту відзняли понад 100 інтерв'ю з блогерами, музикантами, авторами, інфлюенсерами, кіношниками та усіма тими, хто творить українську сучасніть.

 

Зараз в Україні триває процес формування національної ідентичності. Проєкт, який би показав, що нова українська культура існує та стрімко розвивається, потрібен уже сьогодні. Творці серіалу наголошують, що українці не звикли помічати наших творців або їхні роботи, поки їх не визнає світова індустрія. Але популярність за кордоном не є знаком якості чи культурної ваги. Тому документальний серіал має на меті створити єдину історію про самодостатню і стильну українську культуру.

 

Його героями стали MONATIK, Юрій Бардаш, ONUKA, «ДахаБраха», Влад Яма, Євген Клопотенко, Алан Бадоєв, ресторатори Дмитро Борисов, Михайло Кацурін, засновники CLOSER, Ukrainian Fashion Week, KSENIA SCHNAIDER та інші представники української культури. Проєкт складається з десяти серій, які можна буде подивитися на YouTube-каналі СЛУХ.

 

 

Перша серія про український фольк вже доступна до перегляду. У випуску досліджують феномен фольку, як музика пройшла довгий шлях від українських сіл та полонин до великої сцени та як фольк змінив сучасну українську музику. В першій серії документального серіалу взяли участь «ДахаБраха», Ната Жижченко, Олег Скрипка, Аліна Паш, Влад Троїцький та багато інших.

«Я чую українські народні, старовинні мотиви в адських обробках, ці жахливі застольні, весільні пісні, які паплюжать сенс звучання і мелодику фольку. Цього було дуже багато до 2014 року, і мені просто хотілося показати, що може бути по-іншому. Існують дослідження, які доводять, що революції завжди супроводжуються вибухом у культурній сфері, тому що падають економічна, соціальна сфери, і, як баланс, виростають культурні платформи. Так сталось і в нас», - розповідає Ната Жижченко (ONUKA) у серії.

Режисер Влад Троїцький у першій серії ділиться, як його захоплення народною музикою - творчістю Тріо Мареничів, Ніни Матвієнко та корсиканських хоралів - привело до виникнення унікальної української групи Даха Браха, що прославила Україну на весь світ. А зірка українського гіп-гопу Аліна Паш розповідає, що її відносини з фолкмузикою почалися з колядок, виконувати які її навчив тато.