З 1 січня 2021 року архів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені Заболотного може залишитися без приміщення. Про це пише Читомо.

 

Фонд Держмайна відмовлявся продовжувати бібліотеці договір оренди, а на її місці планують побудувати багатоповерхівку.

 

«У будинку створили сучасні читальні зали, книгосховища, робочі технологічні приміщення. Тут передбачено всі системи: вентиляція і кондиціювання, клімат-контроль у книгосховищах, підйомники для доставляння літератури до відділу обслуговування користувачів, пожежна безпека, охоронні системи, відеонагляд тощо», - розповідає директорка бібліотеки Галина Войцехівська.

 

Міністерство розвитку громад та територій, якому підпорядковується бібліотека, мало вирішити проблему з орендою, проте поки жодних новин не відомо. Бібліотеку хотіли виселити ще минулого руку, але договір вдалося продовжити до кінця 2020 року.

 

Архітектурно-будівельна бібліотека імені Заболотного розташована у будинку видавництва «Преса України», туди вона переїхала з Гостиного двору у 2013 році.

 

Це - єдина всеукраїнська галузева бібліотека загальнодержавного значення, що акумулює у своїх фондах 420,0 тис. примірників унікальної вітчизняної та світової літератури XVI-XXІ століть з питань будівництва, архітектури та суміжних галузей. Виконує функції всеукраїнського науково-дослідного, методичного та організаційного центру для мережі бібліотек підприємств будівельної галузі та житлово-комунальної сфери, а також галузевого депозитарію літератури з питань будівництва й архітектури.

 

У сховищах бібліотеки імені Заболотного містяться перша книга з архітектури, проєктна документація та карти Києва, стародруки, книжки XVII століття, в яких є описи втрачених об'єктів тощо.