У безпрецедентному році, коли фактично всі великі аукціони відбувались віртуально, високі ціни є свідченням того, що найбагатші колекціонери цього світу не розглядали 2020 рік як перешкоду для витрачання великих грошей на мистецтво.


Педставляємо список 10 найдорожчих робіт проданих на аукціонах. З більш детальною аналітикою чому ці роботи коштували саме стільки, можна ознайомитись за посиланням.1. Франсіс Бекон, «Триптих, натхнений Орестеєю Есхіла», 1981

 

 

       Ціна: $84,6 млн
       Де: онлайн-аукціон Sotheby's, який одночасно транслювався в Лондоні, Гонконзі та Нью-Йорку


       Чому така ціна: Триптих раніше ніколи не з'являвся на аукціонах. У 1987 році його придбав норвезький мільярдер Ганс Расмус Аструпа, фонд якого і виставив монументальний твір на продаж. 1981 - рік створення роботи - широко вважають одним із найкращих. Але, ходять здогадки, що роботу вже декілька разів продавали в приватному режимі перед тим, як вона потрапити на аукціон в цьому році. Можливо, тому вона значно відстає від найпопулярнішої роботи Бекона - «Три замальовки до портрета Люсьєна Фрейда», яка у 2013 році отримала $142,4 млн.
Попри те, що попит був відносно невеликим, Триптих справді довів, що можна отримати восьмизначну винагороду через прямий ефір у критичний, для ринків, час та підбурити цікавість до торгів. Завдяки обмеженню в системі Sotheby's, учасники торгів з Китаю могли збільшувати свої онлайн-ставки лише на 100 000 доларів, тоді як їх конкуренти, які торгувалися телефоном, могли рухатись вперед по 900 000 доларів.

 

2. У Бінь, «Десять видів скелі Лінгбі», 1610
        Ціна: $76,6 млн
        Де: Poly Auction, Пекін

На цій картині зображені 10 окремих видів одного каменю з графства Лінгбі в провінції Аньхой в Східному Китаї. У 1989 році вона стала першою китайською картиною за мільйон доларів, яку було продано на Sotheby's. У 2020 році Poly Auctions в Пекіні знову продав її, але вже в 75 разів дорожче. Торги були справжньою боротьбою серед покупців, яка тривала майже годину, і остаточна ціна робить її найдорожчою китайською класичною картиною, яка коли-небудь була продана на аукціоні.

 


3. Рой Ліхтенштейн, «Оголена з веселим малюнком», 1994
        Ціна: $46,2 млн
        Де: онлайн-аукціон Christie's "One" sale, який одночасно транслювався в Гонконзі, Парижі, Лондоні та Нью-Йорку

 

 

Американський художник Рой Ліхтнештейн створив цю роботу у 1994 році, на заході своєї творчої кар'єри і життя. На полотні, виконаному в фірмовому стилі Ліхтенштейна зображена світловолоса американська красуня. На ній немає нічого, крім синьої пов'язки на голові і червоної помади.

Незважаючи на те, що дана робота неодноразово переходила з рук в руки після того, як вона була продана галереєю Лео Кастеллі, вона раніше ніколи не з'являлася на аукціонах. Результати торгів зробили її третього за ціновою величиною серед робіт Ліхтенштейна, які за весь час були продані на аукціонах. Продавцем був колишній генеральний директор UFC Лоренцо Ферттіта.

 

4. Девід Хокні, «Каньйон Ніколс», 1980
        Ціна: $41 млн
        Де: аукціон Phillips

Хокні написав картину після свого переїзду до Лос-Анджелеса в 1978 році. Картина потрапила на аукціон прямо з колекції єдиного першого власника на Західному узбережжі США, де він проживає чотири десятиліття з моменту придбання в 1982 році. Результати продажу зробили її найдорожчим пейзажом серед робіт художника.

 

Девід Хокні вважається одним з найдорожчих художників сучасності, рекорд для його творчості був встановлений у 2018 році на аукціоні Christie's, коли картину «Портрет художника (Басейн з двома фігурами)» купили за 90,3 мільйона доларів.

 

 

5. Жень Женьфа «П'ятеро п'яних принців, які повертаються верхи на конях», кінець 13 - початок 14 століття
        Ціна: $39,4 млн
        Де: Sotheby's Гонконг

 

 

Двометрову картину написав відомий китайський художник XIV століття, що служив при дворі, - Рен Ренфе. Більшість його робіт (всього він написав 21 картину) зберігаються в музеях і приватних колекціях.

Картина входила до імператорської колекції, і на ній є штампи декількох правителів. Стартова ціна лота була від $ 10 мільйонів. Художник зобразив п'ятьох принців верхом, і їх четверо слуг. Один з принців на ім'я Лі Лунцзі пізніше став імператором Сюань-Цзуном, який правив найдовше, серед інших представників династії Тан. Картину придбав Long Museum в Шанхаї.

 


6. Сай Твомбли, «Без назви (Больсена)», 1969
        Ціна: $38,7 млн
        Де: Christie's 20th Century Sale, Нью-Йорк

Робота відноситься до серії, яку Твомблі випустив в 1969 році після космічної місії Аполлона-11, коли він перебував в Палаццо дель Драго на північ від Риму. Цей екземпляр також має бездоганне походження - раніше він був частиною колекції Саатчі.

 

7. Санью, «Чотири оголені», 1950-ті
        Ціна: $33,3 млн
        Де: Sotheby's Гонконг

Китайсько-французький художник швидко став міжнародним брендом нарівні з Анрі Матіссом (з яким його часто порівнюють). Член паризької школи, який досяг успіху на повоєнній французькій художній сцені, Санью зазвичай малював незвичайні оголені тіла. Цей зразок, створений для персональної виставки в Національному історичному музеї в Тайбеї, показує чотирьох жінок і знаменує собою відхід від його стилю. Той факт, що чотири - важливе число в китайській культурі, пов'язане зі славною історією про чотирьох великих красунь, ймовірно, підвищило вартість роботи. Останній раз ця картина була продана на Christie's в Гонконзі в 2005 році за 2,1 мільйона доларів.


8. Марк Ротко, «Без назви», 1967
        Ціна: $31,3 млн
        Де: Christie's 20th Century Sale, Нью-Йорк

 


9. Брайс Марден, «Доповнення», 2004-2007
        Ціна: $30,9 млн
        Де: Christie's "One" sale

 


10. Барнетт Ньюман, «Onement V», 1952
        Ціна: $30,9 млн
        Де: Christie's "One" sale