Аукціонний дім Christie`s вперше продасть цифровий твір мистецтва - колаж "Everydays - The First 5000 Days" (Кожен день: перші 5000 днів) американського цифрового художника і дизайнера Майка Вінкельманна, відомого під псевдонімом Beeple. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на the Art Newspaper.

 

"Everydays - The First 5000 Days" складається з п'яти тисяч цифрових робіт, які Beeple малював щодня з 2007 року. Ці картини - реакція художника на події світової політики та культури.

На колажі можна помітити мультиплікаційних персонажів, Ілона Маска, Джеффа Безоса, Дональда Трампа, лідера КНДР Кім Чен Ина, Майкла Джексона, віцепрезидентів США Майкла Пенса і Камалу Гарріс.

"Дивлячись на закінчений колаж, я відчуваю себе політичним карикатуристом. Тільки я не малюю скетчі, а використовую 3D-інструменти, щоб прокоментувати те, що відбувається в реальному часі", - коментує Вінкельманн.

Торги почнуться 25 лютого, а стартова ціна роботи складе всього 100 доларів, оскільки це перший подібний лот в історії Christie's. Покупець колажу Beeple отримає зашифрований файл в блокчейн-форматі.