У єгипетській оазі Бахарія археологи розкопали залишки давніх християнських споруд із гарно збереженими біблійними написами. Релігійний комплекс діяв з IV - VIII ст. н. е.

 

Фото Ministry of Tourism and Antiquities

 

Керівник франко-норвезької археологічної місії Віктор Гіка розповів, що комплекс складався із 6 секторів. Містили 19 видовбаних у скелі келій, на стінах двох із яких присутні написи. Також археологи розкопали 3 церкви, від яких збереглася лише структура, наземну резиденцію ченців і трапезну. Наземні споруди майстри будували із сирцевої цегли та базальтового каменю, повідомляє РІСУ.

Символи та написи на стінах залишали копти - прямі нащадки давніх єгиптян, які сповідували християнство. Написи - переважно релігійні тексти з Біблії грецькою мовою. Також вони розповідають про життя ченців у регіоні з V ст. Саме в цей час комплекс діяв найактивніше.

На місці розкопок ще виявили керамічні вироби із грецькими написами та фрагменти тканин.

 

Фото Ministry of Tourism and Antiquities


Історики розповідають, що християнське чернецтво вперше виникло в Єгипті на початку IV ст. Його організував близько 305 року святий Антоній. Після його смерті 356-го або 357 року в Єгипті існували 2 види чернецтва - поселення чи колонії пустельників, або ж монастирі, в яких велося повноцінне громадське життя.

У Міністерстві старожитностей Єгипту зазначили, що відкриття важливе, оскільки дає раніше невідому інформацію про планування ранніх монастирських будівель і формування перших чернечих спільнот на теренах Єгипту.

 

В Єгипті розкопали невідоме поселення християн - фото 68742

Фото Ministry of Tourism and Antiquities